Zamknij
REKLAMA

Zmarł Wiesław Szajda, Prezes Pomorskiej Izby Rzemieślniczej

12:16, 18.01.2021 | R.K
Skomentuj
REKLAMA

Dziś (w poniedziałek, 18 stycznia) rano zmarł Wiesław Szajda, Prezes Pomorskiej Izby Rzemieślniczej Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

Wiesław Szajda był prezesem spółki Hydromechanika w Piaskowcu k. Ostaszewa. Od 2001 roku sprawował funkcję prezesa Pomorskiej Izby Rzemieślniczej Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Gdańsku. Był ceniony także w międzynarodowym środowisku finansowym – zasiadał w Radzie Nadzorczej TU Signal Iduna Polska. Ponadto był: wiceprzewodniczącym wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w Gdańsku (reprezentował tym samym Związek Rzemiosła Polskiego); laureatem licznych nagród i odznaczeń (m.in. 1996 – Nagroda Krajowa Lider Przedsiębiorstwa, 1997 - I miejsce w konkursie Firma z jakością, 1999 - Nagroda Krajowa Pracodawca Bezpiecznej Pracy, 2000 - Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP Najlepsza mała polska firma, 2001 - Nagroda Biznesmen Roku, 2005 - Nagroda Pomorski Gryf Gospodarczy); zdobywcą wielu osiągnięć i odznaczeń (m.in. Złota Tarcza Pomorskiego Rzemiosła, Złoty Medal Sint Sua Praemia Laudi, Złota Tarcza Rzemieślnika, Złoty Medal im. Jana Kilińskiego oraz Krzyż Maltański Orderu Odrodzenia Polski).

Wiesław Szajda od ok. 2 lat zmagał się z chorobą, w końcu przegrał tę nierówną walkę. Był nie tylko rzemieślnikiem i biznesmenem, ale też społecznikiem i filantropem.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek 22 stycznia br. w Gdańsku:

- msza św. pogrzebowa o godz. 11.00 w Bazylice Św. Brygidy

- ceremonia pogrzebowa po mszy św. na Cmentarzu Łostowickim w Gdańsku.

Przedstawiciele PIR MSP zapraszają delegacje z Cechów (ze sztandarami) do udziału w uroczystościach pogrzebowych, przypominając jednocześnie o konieczności przestrzegania zasad bezpieczeństwa ze względu na pandemię COVID-19.

(R.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%