Zamknij
REKLAMA

OPEC Gdynia z nowym Prezesem Zarządu

15:00, 30.11.2021 | .
Skomentuj Fot. OPEC Gdynia
REKLAMA

W poniedziałek 29 listopada br. odbyło się specjalne posiedzenie Rady Nadzorczej OPEC, podczas którego został powołany nowy Prezes Spółki. Stery władzy w gdyńskim ciepłownictwie przejął Wojciech Folejewski, który wcześniej przez ponad 4 lata pracował w gdyńskim Zarządzie Dróg i Zieleni, najpierw jako zastępca dyrektora, a od 2019 roku pełnił funkcję Dyrektora ZDiZ.

Nowy Prezes OPEC objął funkcję po Januszu Różalskim, dla którego koniec kadencji zbiegł się z przejściem na emeryturę.

Cieszę się, że zostałem obdarzony zaufaniem właścicieli, czyli samorządowców z Gdyni, Rumi i Wejherowa. Przejmuję zarządzanie spółką w szczególnym momencie, w szczycie pandemii, dlatego pragnę zapewnić odbiorców ciepła OPEC, że ciągłość dostaw przebiega sprawnie i bez zakłóceń. Weszliśmy w sezon zimowy i teraz absolutnym priorytetem jest dla mnie dbałość o bezpieczeństwo i zdrowie pracowników, w celu zabezpieczenia wystarczających zasobów ludzkich do sprawnego zaopatrywania naszych odbiorców. - mówi Wojciech Folejewski.

Wojciech Folejewski nie wywodzi się z branży ciepłowniczej, ale jego niewątpliwie mocną stroną jest bardzo duże doświadczenie menadżerskie. W latach 90. pracował m.in. w firmach BAT i NETIA. W latach 2008-2012 był dyrektorem operacyjnym spółki PL.2012, uczestnicząc w przygotowaniach Polski do organizacji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012. W 2014 r. był członkiem zarządu ds. realizacji inwestycji w PKP Polskie Linie Kolejowe, a następnie pracował w Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska. W Gdyni, jako pełnomocnik prezydenta do spraw przygotowania i wdrożenia reformy jednostek administrujących zasobem mieszkaniowym miasta, koordynował proces reorganizacji jednostek ABK i stworzenia Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych. Od 2017 zatrudniony w ZDIZ w Gdyni na stanowisku zastępcy dyrektora, od 2019 – na stanowisku dyrektora ZDiZ.

W tym roku gdyński OPEC obchodzi Jubileusz 60-lecia działalności. Przed firmą szereg działań związanych z transformacją w branży energetycznej, ograniczaniem śladu węglowego i szukaniem alternatywnych możliwości produkcji ciepła. To jedne z najważniejszych wyzwań, które stoją przed nowym prezesem OPEC.

Okręgowe Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej z siedzibą w Gdyni, to firma ze 100 proc. kapitałem polskim, której właścicielami są: Komunalny Związek Gmin „DolinaRedy i Chylonki” oraz Gmina Miasta Gdyni, Gmina Miasta Wejherowa i Gmina Miasta Rumi.OPEC w sposób: nowoczesny, bezpieczny, niezawodny i przyjazny środowisku zapewnia ciepło mieszkańcom: Gdyni, Rumi i Wejherowa oraz części gminy Kosakowo, obsługując ponad 60 proc. mieszkańców i pokrywając około 70 proc. zapotrzebowania na energię cieplną. Spółka poza bieżącą działalnością związaną z produkcją, dystrybucją i dostawą ciepła do budynków, podejmuje także liczne działania na rzecz lokalnych społeczności.

(Na zdjęciu, po prawej - Janusz Różalski, odchodzący Prezes, po lewej aktualny Prezes OPEC Gdynia -Wojciech Folejewski.)

Iwona Kozłowska

Rzecznik prasowy OPEC Gdynia

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

AndrewAndrew

0 0

Sami swoi... kiedy w końcu ktoś zrobi porządek z tymi miejskimi spółkami??
Dlatego oni boją się tak zmiany władzy samorządowej, boją się audytu... mam nadzieję, że odpowiedzą za to prywatnym majątkiem 13:35, 02.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%