Zamknij
REKLAMA

Terminale płatnicze dla przedsiębiorców z Gdyni

10:08, 13.12.2021 | .
Skomentuj
REKLAMA

Prowadzisz firmę w Gdyni lub okolicach i nie oferujesz jeszcze klientom możliwości płacenia bezgotówkowo? To najlepszy moment, aby to zmienić! W artykule wyjaśnimy, dlaczego warto sięgnąć po terminal płatniczy. Podpowiemy także, jak go otrzymać i użytkować bez żadnych kosztów. Nawet przez rok.

Płatności bezgotówkowe już na dobre zadomowiły się w naszym kraju, a ich popularność z miesiąca na miesiąc rośnie. Polacy rezygnują z płacenia gotówką, sięgając coraz chętniej po karty płatnicze, smartfony i bankowe aplikacje mobilne z systemem BLIK. Dowodzi temu raport „Płatności bezgotówkowe oczami Polaków 2021” przygotowany przez Warszawski Instytut Bankowości. Dostrzegając bezpieczeństwo, komfort i ogromną wygodę takiego rozwiązania, wielu z nas zmieniło swoje przyzwyczajenia i preferuje płatności bezgotówkowe w codziennych zakupach.

Płatności bezgotówkowe z punktu widzenia usługodawcy

Wielu usługodawców doskonale zdaje sobie sprawę z rosnącej popularności płatności bezgotówkowych. Nie wszyscy decydują się jednak na wdrożenie alternatywnej dla gotówki formy regulowania rachunków. Dlaczego?

Jedną z największych wątpliwości przedsiębiorców, zwłaszcza najmniejszych (w tym rzemieślników i freelancerów) jest konieczność ponoszenia dodatkowych opłat wynikających z dzierżawy i użytkowania urządzenia. Jeśli Ty także masz obawy, czy instalacja terminala płatniczego ma sens i zwróci się w postaci większych przychodów Twojej firmy, możesz to sprawdzić. Biorąc udział w Programie Polska Bezgotówkowa, za dzierżawę i użytkowanie terminala nie zapłacisz ani złotówki nawet przez rok.

Jak działa Program Polska Bezgotówkowa i kto może z niego skorzystać?

Z Programu może skorzystać przedsiębiorca, który w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie posiadał terminala płatniczego (umowy z agentem rozliczeniowym). Uczestnictwo w Polsce Bezgotówkowej jest bezpłatne. Przedsiębiorca nie ponosi kosztów do czasu osiągnięcia na poszczególnych terminalach (w ramach programu może otrzymać nawet trzy urządzenia) obrotu 100 tys. zł w skali 12 miesięcy. Jeśli obrót przekroczy tę kwotę, przedsiębiorcy będą naliczane opłaty zgodne z umową z agentem rozliczeniowym.

Program Polska Bezgotówkowa pozwala więc bez żadnego ryzyka zweryfikować, jakie korzyści przyniesie firmie oferowanie płatności bezgotówkowych. A tych jest naprawdę wiele.

Dlaczego warto sięgnąć po terminal?

Oto kluczowe z punktu widzenia przedsiębiorców korzyści wynikające ze wdrożenia płatności bezgotówkowych.

Dzięki terminalowi zbudujesz wizerunek nowoczesnego, podążającego z duchem czasu usługodawcy.

Jak wskazują wyniki badania "Płatności Bezgotówkowe oczami Polaków" przeprowadzonego przez pracownię Pollster, 8 proc. badanych w ogóle nie korzysta z bankomatów i gotówki. Wdrożenie płatności bezgotówkowych pomoże Ci dotrzeć do osób, które z powodu braku gotówki nie odwiedzały dotychczas Twojego sklepu czy punktu usługowego.

Istnieją branże i profesje, w których płatności bezgotówkowe to rzadkość. Należą do nich m.in. usługi rzemieślników (np.szewców czy hydraulików), sprzedaż towarów na bazarach i targach czy warsztaty samochodowe. Jeśli Twoi konkurenci nie udostępnili kupującym możliwości wykonania płatności kartą, terminal sprawi, że skutecznie wyróżnisz się na rynku.

Wiele terminali płatniczych zapewnia dodatkowe usługi. Cash back pozwoli Twoim klientom wypłacić gotówkę w kasie sklepu, a funkcja doładowania telefonu sprawi, że doładują konta swoich smartfonów szybko i wygodnie, np. przy okazji zakupów.

Wdrożenie płatności bezgotówkowych przynosi przedsiębiorcom wielowymiarowe korzyści — pomaga zbudować przewagę konkurencyjną, zdobyć nowych klientów, zwiększyć obroty i zyski. Biorąc pod uwagę rosnącą popularność takiej formy płatności, to najlepszy moment, by wyposażyć swoją placówkę w terminal płatniczy. Gdynia jest miastem dynamicznie rozwijającym się, w którym możliwość płacenia bezgotówkowo może być czynnikiem decydującym o sukcesie przedsiębiorstwa.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%