Zamknij
REKLAMA

Dotacje na firmę, czyli jak wejść na rynek najmniejszym kosztem

10.30, 07.02.2022 .
Skomentuj
REKLAMA

W dzisiejszych czasach coraz większe grono osób decyduje się na założenie własnej działalności gospodarczej. Dzieje się tak, ponieważ wiążą się z tym wymierne korzyści. Praca na własny rachunek potrafi przynieść wiele satysfakcji. Przede wszystkim, jeżeli chodzi o generowanie większych zysków, niż w pracy na czyjś rachunek. Aczkolwiek jak powszechnie wiadomo, zakładanie własnej działalności wymaga od nas również posiadania pewnych środków finansowych, które umożliwią nam start firmy. W chwili obecnej dostępne są dotacje na firmę, z których można skorzystać, aby wejść na rynek znacząco niższym kosztem.

Dotacje na firmę z urzędu pracy

W chwili obecnej urząd pracy ma do zaoferowania osobom chcącym założyć działalność gospodarczą dotacje na jej rozpoczęcie. Fundusz te pochodzą z Unii Europejskiej. Dotacje takie są kierowane przede wszystkim w stosunku do osób, które pozostają osobami bezrobotnymi przez okres dłuższy niż sześć miesięcy, a jednocześnie przez ten są zarejestrowane w urzędzie pracy, jako osoby poszukujące zatrudnienia. Dotacje z tej instytucji są przyznawane każdemu, kto w swoim biznes planie potrafi przedstawić wszystkie kwestie odnoszące się do potencjalnego prowadzenia działalności gospodarczej. Wobec tego należy tutaj przede wszystkim uwzględnić szacowane zyski oraz straty, które wiązałyby się z prowadzeniem własnej firmy. Osoby wnioskujące o taką formę dotacji mogą liczyć maksymalnie na 25 tysięcy złotych. Przy czym trzeba pamiętać, że kwota taka nie będzie podlegała zwrotowi, jeżeli utrzymamy swoją działalność gospodarczą minimum przez okres dwunastu miesięcy. Z możliwość takiej można skorzystać niezależnie od typu prowadzonej działalności. Każdego roku są prowadzone dwa nabory odnośnie składania wniosków o takie dofinansowanie. Dlatego warto na bieżąco obserwować stronę internetową swojego powiatowego urzędu pracy, ponieważ gdy ruszy nabór składania wniosków to z całą pewnością taka informacja będzie tam widoczna. 

Kto może ubiegać się o środki z Unii Europejskiej?

Otóż, zainteresowanie środkami z Unii Europejskiej na prowadzenie własnej działalności gospodarczej każdego roku zyskuje coraz większe zainteresowanie. Trzeba wobec tego powiedzieć przede wszystkim to, że z funduszy takich mają możliwość skorzystać osoby, które:

nie ukończyły trzydziestego roku życia - w tej sytuacji trzeba pamiętać, że chodzi o osoby, które nie mogą studiować, bądź pracować. Każda sytuacja jest analizowana w sposób indywidualny

ukończyły trzydziesty rok życia, a zarazem nie są czynne zawodowo - w tej sytuacji trzeba zaznaczyć, że przyznawanie dotacji na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej zależy od tego, jaka sytuacja pracownicza występuje w danym województwie. Wobec tego, gdy w danym rejonie będzie niski wskaźnik bezrobocia to istnieje wysokie prawdopodobieństwo, iż takie dotacje nie będą przyznawane

Podsumowanie

Dla wielu osób możliwość prowadzenia własnej działalności gospodarczej jest pewnego rodzaju ziszczeniem się marzenia. Bowiem dzięki temu można w odpowiedni sposób spełniać się zawodowo. Trzeba jednak zaznaczyć przede wszystkim to, że podczas szukania odpowiedniej dotacji na rozpoczęcie prowadzenia własnej firmy powinniśmy w szczególności kierować się projektami realizowanymi w naszym rejonie. W przypadku sporządzania wniosku o taką dotację musimy również w odpowiedni sposób przedstawić swój biznesplan, który jest niezbędny do pozyskania środków finansowych. W związku z tym, jeżeli nie mieliśmy wcześniej styczności z konstruowaniem takiego rodzaju dokumentu to najlepszym dla nas rozwiązaniem byłoby skorzystanie z pomocy specjalisty z tej dziedziny.

 Artykuł przygotowany przy współpracy z producentem programu do Faktur Vat - Rafsoft

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%