Zamknij
REKLAMA

Jak powinna wyglądać wymarzona kawiarnia?

10.21, 24.03.2022 .
Skomentuj Mallika Home Studio / Shutterstock.com
REKLAMA

Od jakiegoś czasu można zauważyć zmiany w aranżacji wnętrz kawiarni i sklepów z kawą. Jakie są aktualne trendy kawiarniane? Jak wygląda współczesna wymarzona kawiarnia?

To w jakim otoczeniu pijesz kawę ma znaczenie

Można zaryzykować stwierdzenie, że czasy, gdy szliśmy do kawiarni tylko by napić się kawy - minęły bezpowrotnie. Widząc szyld: sklep kawa lub wstępując do rzemieślniczej palarni kawy, szykuje się uczta nie tylko dla ciała, ale i ducha. Coraz częściej bowiem stawia się na łączenie dwóch, nieco odmiennych światów - świata kawy ze światem sztuki. Dzięki temu, możemy - nie do końca świadomie zresztą - obcować ze sztuką i sprawdzić się w roli krytyka-amatora. Obrazy, instalacje artystyczne a nawet... rzeźby sprawiają, że kilka łyków kawy nabiera nowego znaczenia.

Niektórzy wola napić się kawy w nieco bardziej nowoczesnych wnętrzach. Co ciekawe kawiarnie coraz częściej są postrzegane nie tylko jako miejsce do spotkań towarzyskich, ale także jako miejsce do wykonywania pracy zdalnej. Spędzenie czasu z laptopem i kubkiem małej czarnej stało się modne i na ten trend odpowiadają współczesne kawiarnie.

Kawiarnia powinna zadbać o przemyślaną aranżację wnętrza

Kawiarnia powinna zadbać o odpowiednie wyposażenie wnętrza. Sam smak kawy i sposób jej podania to zaledwie połowa sukcesu. Druga połowa to właśnie aranżacja wnętrza. Podczas picia kawy zapominamy choć na chwilę o codziennych troskach i pędzie życia. Otoczenie powinno uwydatniać tę chwilę, a zatem wszelkie rozpraszacze niezwiązane z tematyką miejsca powinny zostać usunięte. Miękkie fotele, ergonomiczne stoliki i nasza szczypta fantazji wystarczą, by zadziała się magia!

Niezależnie od tego, czy postawimy na prostotę i rzemieślniczy tryb produkcji kawy przeistoczymy w miejsce o nazwie kawa palarnia, czy skłonimy się ku przyjaźnie brzmiącej "Kawusi u Olusi" - zadbajmy o spójną i przemyślaną identyfikację wizualną. Dlaczego to takie ważne? Nie da się ukryć, że większość osób wybiera się do kawiarni nie tylko po to żeby napić się smacznej kawy ale przede wszystkim po to żeby dobrze spędzić czas. Dobrze to znaczy, w miłym dla oka otoczeniu oraz w dobrej atmosferze. Dlatego w przypadku kawiarni wyposażenie wnętrza bez wątpienia ma niebagatelne znaczenie.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%