Zamknij
REKLAMA

Oprogramowanie CAD/CAM – zintegrowane rozwiązania dla Twojego biznesu

10.18, 31.03.2022 .
Skomentuj
REKLAMA

Unikalne i innowacyjne technologie są obecnie w cenie. Za jedno z najbardziej polecanych narzędzi dla wielu gałęzi przemysłu można uznać oprogramowanie CAM. Dzięki niemu zwiększysz konkurencyjność swojej firmy oraz dopasujesz nowoczesne rozwiązania do potrzeb przedsiębiorstwa. Szukasz sprawdzonego dostawcy oprogramowania NX CAD/CAM? Zapoznaj się z ofertą największego partnera handlowego SIEMENS Digital Industries Software w Polsce!

Funkcje NX CAM

Specjalistyczne oprogramowanie zajmuje wiodącą pozycję w przemyśle Automotive, Aerospace i Mold&Die. Oprogramowanie NX CAM może pracować jako w pełni zintegrowany pakiet z NX CAD lub całkiem niezależny system. Posiada specjalizowane aplikacje wspomagające tworzenie kodu dla obrabiarek CNC, tokarek, frezarek, wycinarek drutowych, maszyn CMM czy robotów frezujących. Poza tym nadaje się również do programowania obrabiarek hybrydowych oraz drukarek 3D.

Spośród najważniejszych funkcji oprogramowania NX CAM warto wymienić:

  • Synchronous Technology, tj. wymiarowanie 3D, edycja wymiarów, zmiana promieni zaokrąglenia, średnic otworów i wiele innych;
  • symulacje obróbki na bazie kodu NC;
  • optymalizacje wartości posuwu;
  • możliwość wskazywania do obróbki wybranych powierzchni z modeli bryłowych czy powierzchniowych
  • i importu z natywnych formatów (Solid Edge, I-DEAS, SolidWorks) oraz dwukierunkowe translatory (m.in. STEP, Parasolid, IGES).

NX CAM – moduły oprogramowania

To system wyższego rzędu, który cieszy się dużym uznaniem na całym świecie. Oprogramowanie NX CAM posiada moduły do programowania frezarek, centr obróbczych oraz maszyn hybrydowych w zakresie 2,5-5 osi. Z tego względu doskonale się sprawdza np. w przemyśle Aerospace. Posiada też aplikacje obsługujące tokarki dwuosiowe, linie drążarek wgłębnych, wieloosiowe roboty frezujące i przechwytujące.

Platynowym partnerem handlowym Siemens Digital Industries Software jest firma CAMdivision, która posiada na swoim koncie ponad 3/4 wdrożeń pakietów Tooling oraz 2/3 licencji NX CAD/CAM & TEAMCENTER w Polsce. Dostawca specjalistycznego oprogramowania zajmuje się też tworzeniem autorskich aplikacji z serii NX RAPID automatyzujących proces pomiaru części w środowisku NX CAM. Oprogramowanie CAM w wersji testowej można zamówić po wypełnieniu formularza na stronie https://www.camdivision.pl/pl/produkty/nx-cam!

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%