Młodzi sportowcy z naszego powiatu spróbowali swoich sił w biegach przełajowych.
Na stadionie MOSiR w Rumi odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci, Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej oraz Powiatowa Licealiada w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Zawody były eliminacją do Finału Wojewódzkich Igrzysk Dzieci, Finału Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Finału Wojewódzkiej Licealiady, który odbywa się tradycyjnie w Garczynie. W rywalizacji wzięło udział ponad 450 zawodników i zawodniczek z całego Powiatu Wejherowskiego.
Najmłodszą grupą, która wzięła udział w igrzyskach były dzieci z rocznika 2005 i młodsze. W tej kategorii wygrała Samorządowa Szkoła Podstawowa w Gościcinie (wśród dziewcząt) oraz SP w Bojanie (wśród chłopców). W rywalizacji roczników 2002-2004 wygrały: SP w Bolszewie (dziewczęta) i Szkoła Podstawowa nr 4 w Redzie. Starsi zawodnicy rywalizowali w Powiatowej Licealiadzie – tę wygrały uczennice ZSP nr 4 w Wejherowie, oraz uczniowie ZSP nr 1 w Wejherowie.
Na zakończenie zawodów najlepsi za wodnicy i zawodniczki zostali nagrodzeni medalami i dyplomami które wręczali: Dyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo- Wychowawczych w Wejherowie – Pan Andrzej Byczkowski oraz Referent ds. sportu i imprez sportowych w Powiatowym Zespole Placówek Oświatowo – Wychowawczych – Pan Bartłomiej Woźniak. Organizatorami byli: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo - Wychowawczych w Wejherowie oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rumi.
Wyniki uzyskane w dniu zawodów:
Igrzyska Dzieci (rocznik 2005 i młodsi)
Dziewczęta:
I miejsce – Samorządowa Szkoła Podstawowa w Gościcinie ( Martyna Deja, Kinga Gafka, Martyna Hreczuk, Nikola Kotlewska, Julia Martynowicz, Wiktoria Materak, Karolina Mejer, Aleksandra Miotk, Natalia Mueller, Agata Paschke, Natalia Winiarek – opiekun drużyny – Mariusz Nagórski)
II miejsce – Szkoła Podstawowa w Bojanie
III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 6 w Wejherowie
IV miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 w Luzinie
V miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Redzie
VI miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 w Rumi
VII miejsce - Samorządowa Szkoła Podstawowa w Gniewinie
Chłopcy:
I miejsce – Szkoła Podstawowa w Bojanie ( Jan Bzoma, Aleksander Gibas, Marcel Gnabasik, Oskar Gnabasik, Mateusz Kunikowski, Maciej Pazik, Piotr Potrykus, Tymoteusz Rospondek, Jakub Rutkowski, Oskar Śliwowski, Gracjan Zandecki, Julian Zwolak – opiekun drużyny – Krzysztof Białas)
II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 4 w Redzie
III miejsce – Szkoła Podstawowa w Kębłowie
IV miejsce – Szkoła Podstawowa nr 11 w Wejherowie
V miejsce – Samorządowa Szkoła Podstawowa w Gościcinie
VI miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 w Rumi
VII miejsce – Samorządowa Szkoła Podstawowa w Gniewinie
Igrzyska Młodzieży Szkolnej (rocznik 2002 – 2004)
Dziewczęta:
I miejsce – Szkoła Podstawowa w Bolszewie ( Patrycja Gajewska, Natalia Klas, Wiktoria Kos, Natalia Mathea, Maja Puzdrowska, Oliwia Puzdrowska, Aleksandra Skarbek, Agata Syska, Olivia Szargiej, Martyna Szczypior, Karolina Witt, Ewelina Wojciechowska – opiekun drużyny – Celina Czarnecka )
II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 w Rumi
III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 4 w Redzie
IV miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Luzinie
V miejsce – Szkoła podstawowa nr 9 w Wejherowie
VI miejsce – Samorządowa Szkoła Podstawowa w Kostkowie
VII miejsce – Szkoła Podstawowa w Bojanie
Chłopcy:
I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 4 w Redzie (Kamil Trocki, Grzegorz Bach, Dominik Skoczylas, Dawid Król, Kacper Matusiak, Oliwier Baran, Kajetan Borawski, Michał Formella, Miłosz Mycio, Igor Rusiecki– opiekun sztafety – Pan Krzysztof Jędrzejewski)
II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 Luzinie
III miejsce – Salezjańska Szkoła Podstawowa w Rumi
IV miejsce – Szkoła Podstawowa w Bolszewie
V miejsce – Szkoła Podstawowa nr 8 w Wejherowie
VI miejsce – Szkoła Podstawowa w Bojanie
VII miejsce – Samorządowa Szkoła Podstawowa w Gniewinie
Powiatowa Licealiada
Dziewczęta:
I miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Wejherowie (Kamila Domarus, Izabella Gaffke, Klaudia Kowalewska, Oktawia Lewicka, Agata Maliszewska, Monika Marczykowska, Julia Myszk, Weronika Pawlak, Angelika Stencel, Kinga Styn – opiekun drużyny – Maria Maj – Roksz)
II miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie
III miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wejherowie
IV miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Wejherowie
V miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Rumi
VI miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Redzie
VII miejsce – Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące w Rumi
VIII miejsce - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Rumi
Chłopcy:
I miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie ( Patryk Angel, Miłosz Nurek, Dawid Pilarski, Rafał Śmielak, Bartłomiej Trocki, Jakub Chudzicki, Krzysztof Konkol, Olaf Mróz, Dawid Ruth, Jan Tatarowicz – opiekun drużyny – Artur Śmielak)
II miejsce - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Rumi
III miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wejherowie
IV miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Wejherowie
V miejsce – Niepubliczna Szkoła Rzemiosła w Wejherowie
VI miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Wejherowie
VII miejsce - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Redzie
VIII miejsce - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Rumi
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz