Przekonujące zwycięstwo APS-u Rumia [ZDJĘCIA]

20:02, 03.12.2017 K.G

Zawodniczki APS Rumia po bardzo dobrej grze zasłużenie wygrały ze swoimi sąsiadkami w tabeli II ligi.

Zawodniczki Akademii Piłki Siatkowej miały za sobą pięciosetowy pojedynek w poprzednią sobotę z UKŻPS Kościan, którego nie udało się wygrać, natomiast Truso Elbląg swój ostatni mecz grało... dzień wcześniej. W Elblągu jednak lepsza okazała się drużyna UKS ZSMS Poznań, która po trzysetowym meczu pokonała dzisiejsze rywalki rumskiego zespołu.

Już od początku meczu APS grał koncertowo – podopieczne Tomasza Kordowskiego szybko wypracowały sobie dużą przewagę – siatkarki Truso nie radziły sobie z zagrywką zespołu z Rumi. APS doprowadził do stanu 21:12 i w samej końcówce seta nie dał sobie wyrwać pewnego zwycięstwa w pierwszej partii. W drugim secie gospodynie grały równie skutecznie – zaczęły od pięciu wygranych punktów, a potem spokojnie zmierzały do wygranej – druga partia zakończyła się zwycięstwem APS-u 25:18. Jedyne problemy rumskie siatkarki miały w secie trzecim – wynik oscylował w okolicy remisu, a w końcówce seta było 24:24. Potem jednak piłkę meczową wywalczyły rumianki, a w kolejnej wymianie – jednej z najdłuższych w tym meczu – zapewniły sobie wygraną 3:0. Truso Elbląg nie mógł przeciwstawić się dobrej skuteczności i przede wszystkim – serwisowi rumskich siatkarek. Wiele punktów APS zdobył albo asami serwisowymi, albo na wskutek błędów w przyjęciu rywalek z Elbląga.

APS Rumia - Truso Elbląg 3:0 (25:13, 25:18, 26:24)

Kolejny mecz podopieczne Tomasza Kordowskiego zagrają u siebie. W najbliższą sobotę w Rumi zmierzą się z SKF KS Poznań.