Puchary i medale dla najlepszych samorządowców

09:30, 17.04.2018 D.D. Aktualizacja: 09:45, 17.04.2018
Skomentuj Daria Dunajska Daria Dunajska

Zakończyły się, trwające cztery dni, XXII Mistrzostwa Polski w Piłce Siatkowej Pracowników Samorządowych. Najlepszych nagrodzono pucharami i medalami.

W tegorocznych mistrzostwach uczestniczyło 25 zespołów. Mecze eliminacyjne rozgrywano na salach sportowych w PZP, SP 4 i SP 3. Wieczorami zawodnicy regenerowali siły w hotelu Lido w Juracie na dyskotece. Uroczyste zakończenie mistrzostw połączono z wieczorkiem samorządowym w hotelu River Style Hotel & SPA w Redzie. Oprawę muzyczną zapewnił zespół Detko Band.

W kategorii open, w finale A zwyciężyło Starostwo Powiatowe I w Człuchowie. Na miejscu ósmym uplasował się Urząd Gminy Luzino. W finale B zwyciężył Urząd Miasta w Ostrołęce. Drugie miejsce zajął Urząd Gminy Choczewo. Natomiast w kategorii 45+ wygrał Urząd Miasta II w Gliwicach, pokonując starostwo w Człuchowie i urząd w Goleniowie. Na piątym miejscu uplasował się Urząd Gminy II Choczewo. W ostatniej kategorii wiekowej 50+ zwyciężył Urząd Miasta III w Gliwicach. Trzecie miejsce wywalczył Urząd Gminy III Choczewo. Laureaci poszczególnych miejsc otrzymali medale, puchary i dyplomy, które wręczali m.in. starosta wejherowski Gabriela Lisius, etatowy członek zarządu powiatu Jacek Thiel i burmistrz Redy Krzysztof Krzemiński.

Na zakończenie mistrzostw przyznano również specjalne wyróżnienia. Najlepszą siatkarką została Marcelina Krukowska z Milicza, najlepszym siatkarzem open Arkadiusz Dzięgielewski z Człuchowa, siatkarze 45+ Arkadiusz Świerczyński z Goleniowa, siatkarzem 50+ Tomasz Nowak z Częstochowy i najlepszym siatkarzem open finału B – Andrzej Kubeł z Ostrołęki. Najambitniejszą zawodniczką została Izabela Smarzyńska z Choczewa, najstarszą zawodniczką Małgorzata Łabińska z Płocka a najstarszym zawodnikiem Janusz Siejko z Gliwic (1950 r.), a najmłodszą siatkarką okazała się Justyna Kowalczyk z Ostrołęki (1996 r.). Wybrano również miss i mistera mistrzostw. Tytuł powędrował do Wioletty Krzeczek z Krakowa i Bartosza Węgrzyna z Człuchowa.

Nagrodę specjalną otrzymał Płock za grę fair play a Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych z Warszawy za promocję mistrzostw i swojego miasta. Najsympatyczniejszym zespołem okazała się Nowa Wieś Lęborska a najlepiej dopingującą drużyną Bydgoszcz. Sędzią głównym zawodów był Mariusz Kozakiewicz.