Hala MOSiR znów nieszczęśliwa dla APS-u [ZDJĘCIA]

21:04, 04.05.2018 K.G Aktualizacja: 12:02, 05.05.2018

Rumskie siatkarki walczyły dzielnie, ale jutro zagrają swój ostatni mecz Mistrzostw Polski kadetek.

Po dwóch wcześniejszych porażkach 2-3 zespół APS Rumia był w swoim trzecim meczu fazy grupowej podstawiony pod ścianą. Awans do półfinału dawały jedynie zwycięstwa 3-0 lub 3-1. Inne rezultaty w meczu z Pałacem Budgoszcz oznaczały, że zespół prowadzony przez Roberta Sawickiego zagra co najwyżej o 5. miejsce.

O tym, że będzie to wyrównany mecz, można było się przekonać już w pierwszym secie, w którym żadna z drużyn nie osiągnęła prowadzenia wyższego niż 3-punktowe. Najpierw nieznaczną przewagę miał APS, prowadził 18-17, lecz wtedy większa liczba błędów APS-u Rumia, głównie w przyjęciu, zadecydowała, że Pałac Bydgoszcz pod koniec seta wyszedł na prowadzenie i wygrał 25-23. Druga partia to zdecydowana przewaga Pałacu. Niemal od samego początku APS popełniał liczne błędy, które wykorzystywał zespół gości, świetnie grający w ataku i w zagrywce, co dało mu zwycięstwo 25-15. Gdy zespół z Bydgoszczy zapewne liczył, że wygra 3-0 obudziła się drużyna z Rumi – zaczęła popełniać mniej błędów, skuteczniej grała w ataku i po walce do samego końca wygrała tę partię po grze na przewagi. W kolejnym secie APS zagrał jeszcze lepiej – zaskakiwał zagrywką i blokiem, a to Pałac zaczynał się gubić. Czwarty set był popisem drużyny gospodarzy, która doprowadziła do tie-breaku, swojego trzeciego podczas tych mistrzostw.

Tie-break na początku wydawał się kontynuacją tego, co widzieliśmy w dwóch poprzednich odsłonach. Utrzymywała się nieznaczna przewaga APS-u, rumskie siatkarki grały niezwykle pewnie. Było 13-10 dla APS-u i dwa punkty dzieliły rumianki od pierwszego na tych mistrzostwach zwycięstwa. Tych jednak nie udało się od razu zdobyć, zaś seryjnie swój dorobek powiększał Pałac. Doszło do gry na przewagi, w której więcej zimnej krwi zachowała ekipa gości, która wygrała 16-14 piąty set oraz 3-2 całe spotkanie. APS po raz trzeci przegrał pięciosetowy pojedynek. Zawodniczką meczu wybrano Zuzannę Cybulską z Pałacu Bydgoszcz.

APS Rumia - Pałac Bydgoszcz 2-3 (23-25, 15-25, 27-25, 25-20, 14-16)

Ostatni swój mecz na Mistrzostwach Polski kadetek APS zagra jutro o 10:00. Rywalem w pojedynku o 7. miejsce będzie Impel Wrocław.