Zamknij

Choczewo, Puck i Reda wyróżnieni w mistrzostwach

13:00, 30.04.2019 D.D. Aktualizacja: 14:44, 30.04.2019
Skomentuj Daria Dunajska Daria Dunajska

Zakończyły się XXIII Mistrzostwa Polski w Piłce Siatkowej Pracowników Samorządowych w Redzie. Zwyciężyła Nowa Wieś Lęborska i Bielsk Podlaski.

W tegorocznych mistrzostwach zagrało 25 zespołów z całej Polski. Przez trzy dni w halach sportowych PZS i SP nr 4 oraz SP nr 3 i SP nr 2 rozgrywano mecze eliminacyjne. Po każdym dniu rozgrywek zawodnicy regenerowali siły w hotelu Lido w Juracie na biesiadzie morskiej i dyskotece.

W meczach finałowych w kategorii B Open Nowa Wieś Lęborska pokonała Bydgoszcz 2:0 (21:17, 21:21), w kategorii A Open Starogard Gdański przegrał z Bielskiem Podlaskim 1:2 (21:16, 20:21, 12:15) a w kategorii 45 plus Gliwice II rozgromiły Człuchów II 2:0 (21:15, 21:19).

W klasyfikacji końcowej Open w finale A zwyciężył Bielsk Podlaski, przed Starogardem Gdańskim i Starym Polem. Na szóstej pozycji uplanował się Urząd Miasta Reda a na ósmym Urząd Gminy Choczewo I. W finale B wygrała Nowa Wieś Lęborska, przed Bydgoszczą i Województwem Kujawsko-Pomorskim Toruń. Czwarte miejsce zajął Urząd Miasta Puck. Natomiast w kategorii 45+ zwyciężyły Gliwice II przed Człuchowem II i Tczewem a w kategorii 50+ wygrało Zabrze, drugi był Urząd Gminy Choczewo III a trzecie Gliwice III.

Podczas zakończenia mistrzostw na wieczorku samorządowym w hotelu River Style w Redzie goście honorowi wręczyli medale, puchary, dyplomy i wyróżnienia zwycięzcom. Najlepszą siatkarką finału A została Ewa Kucharska z Bielska Podlaskiego, najlepszą siatkarką finału B Adrianna Tomasiewicz z Nowej Wsi Lęborskiej, najlepszą siatkarka 45+ Magdalena Chabowska z Człuchowa, najlepszą siatkarką 50+ Magdalena Grzesista z Zabrza, najlepszym siatkarzem finału A Maciej Abłażewicz z Starogardu Gdańskiego, najlepszym siatkarzem finału B Sebastian Tomczak z Bydgoszczy, najlepszym siatkarzem 45+ Grzegorz Łakomy z Gliwic i najlepszym siatkarzem 50+ Marek Świątek z Choczewa.

Na miss mistrzostw wybrano Monikę Szczygielską z Lubicza a na mistera Tomasza Nowaka z Częstochowy. Najambitniejszą zawodniczką została Edyta Nobis z Tczewa, najstarszą zawodniczką 62-letnia Alicja Jaskulska z Choczewa a najstarszym zawodnikiem 69-letni Romuald Rymaszewski z Zabrza. Przyznano również wyróżnienia za grę Fair Play dla Urzędu Miasta Reda, Płockowi za promocję mistrzostw i swojego miasta, Urzędowi Miasta Puck za najsympatyczniejszy zespół i Województwu Małopolskiemu za najlepiej dopingującą drużynę.