Zamknij
REKLAMA

Biegacze stanęli na starcie po raz szósty [ZDJĘCIA]

13:14, 27.08.2019 | A.W
REKLAMA
Skomentuj

VI Bieg Redzki o Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego przyciągnął na start blisko dwustu biegaczy. O medale i nagrody rzeczowe walczyli również młodzi sportowcy, dla których zorganizowane zostały II Biegi Dziecięce.

Na 10-kilometrową trasę, ze startem i metą na stadionie lekkoatletycznym, wybiegło w sumie 180 zawodników. Równych w sobotniej rywailizacji nie miał sobie Damian Sławiński z Gdyni, który na metę przybiegł po 35 minutach i 43 sekundach. Jako drugi z czasem 35 minut i 55 sekund przybiegł Grzegorz Kujawski z Pucka. Trzeci był Michał Mrówka z czasem 37 minut i 6 sekund.

- Do tej pory spotykaliśmy się na początku lipca, a w tym roku podjęliśmy decyzję o przesunięciu terminu wydarzenia o kilka tygodni. Nadto zmieniona została trasa biegu głównego - informuje Maciej Paczkowski z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Redzie. - Choć nie udało się nam pobić rekordu frekwencji, to w biegu głównym wzięło udział blisko dwustu zawodników, a w Biegach Dziecięcych rywalizowało 150 osób.

W VI Biegu Redzkim wzięli udział nie tylko biegacze z powiatu wejherowskiego, ale i innych części kraju. Nie wszyscy walczyli o zwycięstwo, ale pokonanie dziesięciu kilometrów w prażącym słońcu dla wszystkich było wyzwaniem.

- Nie udało mi się pobić życiówki, ale i tak jestem zadowolony ze startu – zapewnia Tomasz Mroczkowski, zawodnik z Malborka. - Było bardzo gorąco, co dawało się we znaki na całej trasie. W Biegu Redzkim wziąłem udział po raz pierwszy – dodaje.

Za linią mety na wszystkich uczestników zmagań czekał medal. Były również nagrody specjalne dla najszybszej biegaczki i biegacza oraz najstarszego zawodnika. Nadto odbyło się losowanie nagród wśród uczestników za pomocą chipów.

(A.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone