Zamknij

Znamy karę dla Gryfa Wejherowo!

18:56, 26.09.2019 M.M Aktualizacja: 19:05, 26.09.2019
Skomentuj

Znamy oficjalny komunikat Komisji Dyscyplinarnej Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie chuligańskich wybryków do których doszło podczas meczu Pucharu Polski pomiędzy Gryfem Wejherowo, a Lechią Gdańsk!

Mecz rozgrywany w ramach 1/32 finału Totolotek Pucharu Polski odbył się we wtorkowe popołudnie na Wzgórzu Wolności. W 29. minucie spotkania sędzia Wojciech Krztoń został zmuszony do przerwania gry z powodu zachowania kibiców gospodarzy, którzy stworzyli zagrożenie poprzez użycie materiałów pirotechnicznych. Policja zatrzymała w tej sprawie dwóch mężczyzn – 19 i 18-latka, którzy przyznali się do winy.  Komunikat w sprawie wydarzeń z meczu Gryf Wejherowo – Lechia Gdańsk opublikowała Komisja Dyscyplinarna PZPN. Oto treść komunikatu :

Po rozpatrzeniu sprawy, dotyczącej braku porządku i bezpieczeństwa na stadionie podczas meczu Totolotek Pucharu Polski, rozegranego pomiędzy klubami Gryf Wejherowo a Lechia Gdańsk 24 września 2019 roku, Komisja Dyscyplinarna PZPN postanowiła:
a) ukarać klub Gryf Wejherowo karą zasadniczą wykluczenia z rozgrywek Totolotek Pucharu Polski w sezonie 2020/2021 na szczeblu związku piłki nożnej oraz szczeblu centralnym;
b) ukarać klub Gryf Wejherowo karą zasadniczą zakazu rozgrywania meczów z udziałem publiczności na całym obiekcie sportowym, w miejscowości będącej siedzibą klubu, w wymiarze jednego meczu w rozgrywkach II ligi;
c) ukarać klub Gryf Wejherowo karą zasadniczą zakazu wyjazdów zorganizowanych grup kibiców na mecze rozgrywane w rozgrywkach II ligi w sezonie 2019/2020 do 31 grudnia 2019 roku.