Zamknij

Gryf Wejherowo przegrywa z beniaminkiem

18:02, 12.10.2019 M.M Aktualizacja: 12:52, 13.10.2019
Skomentuj

Mecz na Wzgórzu Wolności był spotkaniem dwóch ostatnich ekip drugoligowej tabeli. Pomimo dobrego początku zawodnicy Gryfa nie zdołali zdobyć trzech punktów. Zawodnicy z Legionowa zwyciężyli 2:1. Honorowe trafienie dla Gryfa zanotował Mateusz Majewski.

W pierwszej fazie meczu inicjatywę przejęli gospodarze. W 10. minucie pojedynku wynik otworzył najlepszy snajper Gryfa – Mateusz Majewski. Napastnik Żółto-Czarnych wykorzystał rewelacyjne dogranie Kankowskiego i precyzyjnym strzałem na bramkę pokonał Błesznowskiego. Najlepsza sytuacja do wyrównania nadarzyła się w 28. minucie spotkania. O włos od zdobycia wyrównującego gola był Gajewski, ale piłka po jego uderzeniu nieznacznie minęła lewy słupek bramki strzeżonej przez Wiesława Ferrę. W końcówce pierwszej części meczu na Wzgórzu Wolności zaczęli przeważać piłkarze Legionovii. W 35. minucie bliski zdobycia gola był Mateusz Małek, ale na posterunku pozostawał doświadczony Ferra. W ostatniej minucie pierwszej części gry w znakomitej sytuacji znalazł się Maks Hebel, ale jego uderzenie z trzech metrów fenomenalnie wybronił Paweł Błesznowski.

Po zmianie stron w bliźniaczej sytuacji znalazł się Imiela. Pomocnik gości uderzył jednak wprost w dobrze ustawionego Ferrę. W kolejnych fragmentach pojedynku na Wzgórzu Wolności ataki przyjezdnych były skutecznie rozbijane przez formację obronną z Wejherowa. Dopiero w 65. minucie gola dającego wyrównanie zdobył wspomniany Adam Imiela, który rewelacyjnie przymierzył zza pola karnego. Kilkadziesiąt sekund później do pustej bramki nie zdołał trafić Gajewski. Futbolówka po jego strąceniu zatrzymała się na linii bramkowej. Gryf próbował za wszelką cenę oddalić grę od własnego pola karnego, jednak zawodnicy z Legionowa wciąż konstruowali kolejne ataki. W konsekwencji gola na 2:1 zdobył w 84. minucie Eryk Więdłocha, który posłał futbolówkę w lewy róg bramki. Przy tym silnym strzale Wiesław Ferra nie miał nic do powiedzenia. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Gryf Wejherowo przegrywa z Legionovią Legionowo 1:2.

Gryf : Ferra - Gęsior, Lisiecki, Koprowski, Majewski, Hebel, Sławek, Burkhardt, Szewczyk, Nowicki, Kankowski

Legionovia : Błeszkowski - Walencik, Zembrowski, Straus, Gajewski, Imiela, Koziara, Małek, Pietraszkiewicz, Gołaszewski, Będzieszak