Ponad 300 osób w ekstremalnym biegu

14:00, 18.10.2019 D.D. Aktualizacja: 14:51, 18.10.2019
Skomentuj GOSRiT GOSRiT

W ekstremalnych warunkach przyszło rywalizować biegaczom, którzy przyjechali do Luzina  na pierwszy historyczny Pomerania Trail – Biegi Górskie na Pomorzu. Zawody odbyły się na czterech dystansach: 11, 21, 41 i 65 km.

Start i meta zawodów znajdowały się w centrum Luzina, a biuro zawodów na sali sportowej GOSRiT. Mimo trudnych warunków pogodowych zjechało ponad 300 biegaczy z terenu całej Polski w tym goście z Ukrainy i Anglii. Biegacze rywalizowali o puchar marszałka województwa pomorskiego oraz liczne nagrody. Po zakończeniu każdego biegu odbywała się uroczystość wręczenia nagród, w której uczestniczył wójt gminy Luzino Jarosław Wejer oraz Piotr Klecha, dyrektor GOSRiT Luzino i prezes Pomorskiego LZS.

Zwycięzcą biegu na 65 km został Tomasz Baranow z Platerowa z czasem 5:48:29. W biegu na 41 km wygrał Dariusz Rudnicki z Pogórza z czasem 3:48:00. Najszybciej bieg 21 km ukończył Arkadiusz Wicenbach z czasem 1:32:05.  Laureatem biegu na 11 km został Kamil Szeleżyński z Rumi z czasem 53 min 48 sek. Pomerania Trail połączona została z jesienną edycją Biegów Po Zdrowie, która ze względu za fatalne warunki, tym razem cieszyły się mniejszym zainteresowaniem.

Nie mniej jednak ponad 40 młodych biegaczy zdecydowali się na start w tym biegu. W biegu Nordic Walking na 11 km zwyciężyła Katarzyna Arciechowska z Gdańska z czasem 2:31:02. Natomiast w biegu Nordic Walking na 21 km wygrał Maciej Wiśniewski z Malborka z czasem 2:50:48. Dla najmłodszych czekały liczne nagrody, które na pewno zrekompensowały udział w zawodach w tak trudnych warunkach pogodowych.