Zamknij
REKLAMA

XXX regaty na zakończenie sezonu

15:00, 18.10.2019 | D.D.
Skomentuj
REKLAMA

Jesień to pora podsumowań mijającego sezonu, który dla radiojachtingowców rozpoczął się z początkiem maja cyklem regat eliminacyjnych do mistrzostw Polski. W rozgrywanych w Pucku regatach jachtów żaglowych sterowanych radiem, sternicy walczyli o medale w klasie F5-M oraz klasie F5-E.

W grupie seniorów już od kilku sezonów o miano najlepszego sternika Polski w klasie F5-M i F5-E ostro rywalizują Jan Springer z klubu Roda Gdynia, wielokrotny i aktualny mistrz świata z Julianem Damaszk, również wielokrotnym byłym mistrzem świata, zawodnikiem wejherowskiego Radiojachtklubu PZPOW Bliza-BalexMetal. Tym razem dla Juliana dwa razy srebro. W punktacji rankingowej Pucharu Polski miano najlepszego sternika sezonu regatowego 2019 w kategorii senior dla Jana Springiera.

Natomiast w kategorii junior tytuł trafił w ręce Kacpra Konkola, aktualnego brązowego medalisty mistrzostw świata i multimedalisty mistrzostw Polski, zawodnika RJK PZPOW Bliza-BalexMetal, Wejherowo. Natomiast w kategorii najlepszych zespołów Puchar Polski po raz 23 trafił do wejherowskiego RJK PZPOW Bliza-BalexMetal, a puchar przechodni Wójta Gminy Wejherowo w regatach zakończenia sezonu rozgrywany w cyklu trzyletnim zdobył na własność Julian Damaszk.

Medale, puchary i nagrody wręczał prezes Pomorskiego Związku Żeglarskiego Bogusław Witkowski, komandor Krajowej Sekcji Radiojachtingu Jerzy Springer oraz dyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Wejherowie Andrzej Byczkowski. W ostatnich regatach tego sezonu udział wzięła rekordowa grupa zawodników, licząca 43 sterników z 11 klubów w Polsce. W ciągu trzech dni rywalizacji uczestnikom regat sprzyjała dobra żeglarska pogoda, co pozwoliło na rozegranie optymalnej ilości wyścigów.
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA