Zamknij
REKLAMA

Najbardziej aktywna gmina w powiecie

11:25, 22.11.2019 | D.D.
Skomentuj
GOSRiT
REKLAMA

W różnych sekcjach Gminnego Ośrodka Sportu, Rekreacji i Turystyki w Luzinie trenuje prawie 800 osób, z czego 600 z nich to dzieci i młodzież. 
GOSRiT w Luzinie prowadzi szkolenia dzieci, młodzieży i dorosłych w ośmiu sekcjach sportowych takich jak piłka nożna, kickboxing, tenis stołowy, sporty walki koluchstyl, samoobrona dla kobiet, Aktywny Senior z LZS, Buczka czy Crossfit Fitness. Oprócz tego w Luzinie można uprawić siatkówkę w Akademii Siatkówki Daniela Plińskiego, biegi na orientacje i biegi długodystansowe w GKS Luzino oraz taniec w „Schow Ballet Sensacja”.

-Najwięcej osób uprawia piłkę nożną. Składa się na to 18 drużyn w tym 10 dziecięcych oraz 8 drużyn soleckich – mówi dyrektor GOSRiT Piotr Klecha. - Dziewięć z nich, zgłoszonych jest do rozgrywek ligowych Pomorskiego ZPN. Oprócz tego można trenować w czterech drużynach Akademii Piłkarskiej Karola Piątka oraz w drużynach seniorskich IV ligi i A-klasy Wikędu Luzino.

Ośrodek może pochwalić się licznymi sukcesami drużyn m.in. zdobyciem Mistrza Polski LZS przez zespół dziewcząt U-16. Podopieczne trenerów Sylwestra Piątka i Adama Olejniczaka zdobyły tytuł w finale krajowym turnieju „Piłkarska Kadra Czeka” w Siedlcach, gdzie pokonały najbardziej utytułowany polski zespół kobiecy Medyk Konin. Oprócz tego, zespół kobiet awansował do II ligi, gdzie jako beniaminek radzi sobie wyśmienicie.

Znakomicie w tym roku prezentowali się młodzi zawodnicy GOSRiT El Professional z rocznika 2005. Podopieczni trenera Karola Piątka byli blisko awansu do Centralnej Ligi Juniorów co świadczy, że w ubiegłym sezonie stali się drugą drużyną na Pomorzu, dając się wyprzedzić tylko UKS Lotosowi Gdańsk i pokonując m.in. Arkę Gdynia i Lechię Gdańsk. W zasięgu ręki awans był też po rundzie jesiennej, gdzie luziński zespół długo stał na pozycji lidera.

-W końcówce rundy musieliśmy uznać wyższość Chojniczanki, ale nie zmienia to faktu, że tak dobre wyniki drużyny ze środowiska wiejskiego zdarzają się bardzo rzadko – dodaje dyrektor Piotr Klecha. – Pozostałe nasze drużyny ligowe również znajdują się na czołowych miejscach w rozgrywkach.

Tegoroczną edycję Luzińskiej Ligi Sołeckiej po raz drugi z rzędu wygrali zawodnicy Cyklopów Wyszecino, wyprzedzając KS Suchocki Zelewo i Kochanowo. Te unikalne na skalę nie tylko województwa rozgrywki, gromadzą na boiskach blisko 100 piłkarzy amatorów oraz licznych kibiców. Znakomicie radzi sobie także sekcja tenisa stołowego. Drużyna prowadzona przez Waldemara Płotkę, po małej korekcie w składzie, jest liderem I ligi kobiet oraz IV ligi mężczyzn. Na znakomity ligowy wynik drużyny Mar Bruk ZRB GOSRiT składają się liczne sukcesy na arenie wojewódzkiej i ogólnopolskiej juniorek - Magdaleny i Katarzyny Plotki.

-Grad medali w ubiegłym roku zdobyły kickboxerki GOSRiT, gdyż podopieczne trenera Rafała Karcza - Zuzanna Kalbarczyk i Paulina Stenka to dzisiaj czołowe zawodniczki świata w tej olimpijskiej dyscyplinie sportu – podkreśla dyrektor Piotr Klecha. - Do tego można dodać inne sukcesy, w tym złoty medal Mistrzostw Polski Żanety Stenki.  

Na uwagę zasługuje liczna grupa zawodników sekcji sportów walki koluchstyl, która na Mistrzostwach Polski w Warszawie zdobyła rekordową liczbę medali. Oprócz sekcji, GOSRiT zorganizował lub współorganizował w tym roku blisko 180 imprez sportowo–rekreacyjnych, zarówno na poziomie ogólnopolskim, wojewódzkim jak i regionalnym.

Najważniejsze z nich to Luzińska Liga Sołecka, Liga Halowa, MTB Pomerania, Pomerania Ultra Bieg, Luzińska 10, Międzynarodowe Turnieje Kaszub Cup, Kaszubska Paraolimpiada, Turnieje „Nadzieje Polskiej Piłki im. marszałka Macieja Płażyńskiego”, Wakacyjna Liga Piłki Nożnej, ME w Kaszubską Baśkę, Mistrzostwa Pomorza w Kickboxingu i Spartakiada Przedszkolaków oraz imprezy kulturalne m.in. Wielkanoc i Boże Narodzenie na Kaszubach, koncert Luzińskie Kolędowanie, targi ślubne i wiele innych.

Na obiektach ośrodka odbywa się rocznie prawie 250 meczy piłki nożnej. Ponadto, działające tam stowarzyszenie Kaszubskie Towarzystwo Sportowo–Kulturalne, realizuje kilka projektów społecznych w tym projekty unijne aktywizacji społeczno–zawodowej, Banku Żywności, Erasmus Sport+ oraz galę kulinarną i grupy sportowo–profilaktyczne. Rocznie powstaje ponad 20 projektów zewnętrznych.

-Fundamentem naszej działalności są środki z Gminy Luzino, ale do tak szerokiej działalności niezbędne jest pozyskiwanie środków zewnętrznych – podsumowuje dyrektor Piotr Klecha. - Dlatego wspiera nas blisko 40 sponsorów, darczyńców i instytucji, którym serdecznie dziękujemy.
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA