Zamknij
REKLAMA

„Samochodówka” szósta w finale

11:00, 22.11.2019 | D.D.
Skomentuj
REKLAMA

Dziewczęta z Powiatowego Zespołu Szkół nr 4 w Wejherowie wystąpiły w finale ogólnopolskim sztafetowych biegach przełajowych 10x1000m w Olszynie.
Awans do Mistrzostw Polski zapewniły sobie, zdobywając tytuł mistrzów powiatu, a następnie pewnie zwyciężając w Wojewódzkiej Licealiadzie w sztafetowych biegach przełajowych, które odbyły się w Gdyni.

W historii „Samochodówki” był to drugi start na poziomie ogólnokrajowym, bo dwa lata temu podopieczne nauczycielki wychowania fizycznego Marii Maj-Roksz, utytułowanej biegaczki długodystansowej wywalczyły czwartą lokatę. W składzie tegorocznej reprezentacji PZS nr 4 znalazły się m.in. dziewczęta, które są wychowankami i zawodniczkami UKS 1 Reda, KS Wejher, KS Tytani Wejherowo i KTS-K GOSRiT Luzino.

-Trasa była bardzo wymagająca, jechałyśmy z myślą o walce na podium, dałyśmy z siebie wszystko i starczyło na szóstą pozycję – mówią zawodniczki. - Cieszymy się z zajętego miejsca, jednak ambicje mamy większe i za rok będziemy walczyć o wyższą lokatę.

Odpowiednia diagnoza oraz selekcja przeprowadzona przez nauczycieli wychowania fizycznego podczas lekcji, w dalszej kolejności wspólne treningi, wzajemna motywacja, wsparcie szkoły oraz władz powiatu zaowocowały możliwością startu na szczeblu ogólnopolskim. Po trudnej rywalizacji ze szkołami mistrzostwa sportowego, zespół uplasował się na miejscu szóstym.

W składzie reprezentacji wystąpiły: Dominika Dopke, Daria Teska, Milena Fajter, Kamila Domarus, Marta Kandziora, Aleksandra Dominik, Natalia Molenda, Weronika Siwonia, Julia Myszk, Julia Kleina, Martyna Piekut i Natalia Mathea. Opiekunami byli Maria Maj-Roksz, Beata Zaustowska i Sławomir Szmuda.
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA