Zamknij
REKLAMA

Wielka gala sportu na zakończenie roku

12:14, 04.12.2019 | D.D.
REKLAMA
Skomentuj
Gosrit

W hali widowiskowo–sportowej Gminnego Ośrodka Sportu Rekreacji i Turystyki w Luzinie odbyła się uroczysta Gala Sportu. Tłumy sportowców i ich rodziców, trenerzy, władze gminy oraz sympatycy środowiska sportowego gminy spotkali się w sobotę, aby podsumować mijający rok 2019.

Uroczystość otworzył dyrektor GOSRiT Piotr Klecha, który przypomniał, że w Luzinie sport w kilkunastu sekcjach uprawia 600 dzieci oraz 200 dorosłych, którzy realizują swoją pasję dzięki sponsorom, darczyńcom oraz instytucjom i gminie. Następnie wójt gminy Jarosław Wejer, zastępca przewodniczącego rady gminy Patryk Miotk oraz poseł na sejm Henryka Krzywonos–Strycharska, wręczyli liczne nagrody i podziękowania sponsorom, darczyńcom, sportowcom, trenerom, wolontariuszom i działaczom sportowym.

Pierwsi wyróżnienia otrzymali stypendyści wójta: Paulina Stenka za zdobycia III miejsca w Pucharze Świata w kickboxingu, Zuzanna Kalbarczyk za II miejsce w kickboxingu w Pucharze Świata, Żaneta Stenka Mistrz Polski w kickboxingu oraz Marta Topp, brązowa medalistka halowych Mistrzostw Polski w lekkoatletyce.

Kolejne nagrody Rady Gminy za osiągnięcia sportowe otrzymały piłkarki GOSRiT w składzie Julia Bargańska, Julia Fajter, Milena Fajter, Oliwia Falk, Nikola Kankowska, Samuela Landowska, kickboxerki Zuzanna Kalbarczyk, Paulina Stenka, Żaneta Stenka, Tempska Magdalena, tenisistki stołowe Kasia Płotka i Magda Płotka oraz lekkoatletka Wejher Wejherowo Marta Topp i oszczepniczka AWFiS Gdańsk Marta Kąkol.

Oddzielna nagroda dyrektora GOSRiT powędrowała do piłkarki Eweliny Barra. Kolejne wyróżnienia Rady Gminy otrzymali trenerzy: Rafał Karcz, Sylwester Piątek, Waldemar Płotka, Paweł Buzała, Karol Piątek i Rafał Freitag. Również nagrody Rady Gminy za wyróżniające osiągnięcia sportowe otrzymali organizatorzy największych imprez sportowych.

Nagrody Rady Gminy otrzymali też kierownicy drużyn sołeckich: organizator ligi Witold Dabrowski, z Barłomina Mirosław Joskowski, z Zelewa Maciej Korosacki i Daniel Bujak, z Kębłowa Krzysztof Guzman i Jarosław Raif, z Luzino Zbigniew Tobias, któremu pomagał Leszek Gołąbek, z Milwina Wacław Żywicki, z Robakowa Jarosław Reszke, z Wyszecina Waldemar Formela i z Kochanowa Wiesław Konkol.

Na zakończenie dyrektor GOSRiT Piotr Klecha a jednocześnie prezes Pomorskiego LZS wręczył Złote Odznaki Honorowe LZS za zasługi dla rozwoju kultury fizycznej na wsi dla Sylwestra Piątka i Stanisława Kąkola, który otrzymał również Medal 70-lecia LZS.
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone