Zamknij
REKLAMA

Młodzi judocy z Wejherowa na podium

13:55, 06.12.2019 | D.D.
REKLAMA
Skomentuj
UKS

Na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku odbył się jeden z największych turniejów judo w Polsce w kategorii dzieci pod hasłem „To My Gdańskie Lwy”. Na starcie zawodów stanęło ponad 600 zawodników z Polski i zagranicy.

W zawodach wystartowała również kilkunastu osobowa ekipa UKS Team Dragon z Wejherowa, która zdobyła aż cztery medale. Najlepiej z wejherowian poradziła sobie Julia Sitny, która stanęła na najwyższym podium w najmłodszej kategorii wiekowej. Natomiast Amelia Sychowska, Mikołaj Stanke i Sawa Orzechowska wywalczyli brązowe medale.

Również Agata Syska powróciła z medalem z Międzynarodowego Pucharu Polski juniorek młodszych w judo Tiger Cup. Podczas jednego z najmocniejszych turniejów judo w Polsce w kategorii juniorów, gdzie startowały ekipy m.in. z Canady, Czech, Holandii, Liechteinsteinu i Ukrainy, wejherowianka Agata Syska, reprezentująca AZS-AWFiS Gdańsk, a trenująca w UKS Team Dragon Wejherowo zdobyła brązowy medal.

Jest to pierwszy medal Agaty w turnieju rangi Pucharu Polski w kategorii juniorki młodszej. Wcześniej była wielokrotną medalistką w młodziczkach, w tym była wice mistrzynią Polski. Podczas walk na turnieju w Oleśnicy Agata Syska przegrała tylko po zaciętej i wyrównanej walce z reprezentantką Czech, która wygrała cały turniej.

Resztę walk wejherowianka rozstrzygnęła przed czasem na swoją korzyść, co dało jej rewelacyjne trzecie miejsce i największy sukces w swojej karierze. Wszystkie dzieci, które chcą iść w ślady młodych sportowców mogą zapisać się na treningi.
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone