Zamknij
REKLAMA

Mini przewodnik zajęć fitness - który wybierzesz?

15:11, 29.12.2019 | ?.W
Skomentuj
REKLAMA

Dobranie odpowiednich zajęć fitness jest kluczowe w osiągnięciu konkretnych celów. Zanim spakujesz torbę i udasz się na siłownię, dowiedz się, jakie ćwiczenia będą dla Ciebie najlepsze.

Jak zrzucić zbędne kilogramy podczas treningu?

Jeśli chcesz pozbyć się zbędnego balastu i dopiero zaczynasz swoją przygodę z siłownią, udaj się na fat burning. Jest to zestaw prostych ćwiczeń o średniej intensywności. Natomiast, jeśli wolisz energiczne zajęcia, idealne mogą okazać się: ABT (nacisk na kształtowanie brzucha, pośladków i ud), step opierający się na ćwiczeniach z platformą lub bardziej skoczne zajęcia z trampoliną. Ze względu na intensywność, początkującym nie poleca się interwałów, czyli przeplatania ćwiczeń o dużym wysiłku z tymi o wysiłku umiarkowanym. Jeśli jednak chodzisz na zajęcia systematycznie, spróbuj interwałów i szybko zrzuć zbędne kilogramy.

Ćwiczenia wzmacniające - dlaczego powinnaś zacząć je wykonywać?

Siedzący tryb życia dosięga niemal każdego. Siedzimy pracując, odpoczywając, przemieszczając się autem lub autobusem. Niestety, mimo świadomości, jak negatywny wpływ na zdrowie ma brak ruchu, często zaniedbujemy to do momentu wystąpienia poważniejszych bólów kręgosłupa, pleców i stawów. Warto jednak powiedzieć sobie stop i zadbać o swoje zdrowie już teraz wzmacniając mięśnie brzucha na zajęciach ABS lub poprawiając ogólną kondycję ruchową na tabacie, aeroboxingu (połączenie aerobiku z elementami sztuk walki) lub podczas fitballa - zajęć z wykorzystaniem dużej piłki rehabilitacyjnej. Pamiętaj, że większość ćwiczeń wykonywanych jest w pozycji stojącej. Aby uniknąć bólu, a nawet kontuzji kostki lub kolana, zadbaj o odpowiednie buty treningowe damskie.

Taneczne zajęcia fitness

Jest to idealna opcja, jeśli wszystkie powyższe przykłady nie przypadły Ci do gustu. Zajęcia taneczne najczęściej powodują tyle funu, szczególnie jeśli wybierzesz się z przyjaciółką, że nawet nie poczujesz jak ćwiczysz swoje mięśnie i wzmacniasz całe ciało. Możesz postawić na pole dance, który jest połączony z akrobatyką i polega na wykonywaniu różnych figur przy rurze, na high heels, czyli taniec w szpilkach lub na bachatę. Najczęściej wybieraną formą tańca, połączonego z fitnessem jest zumba lub jej wolniejsza odmiana - kizomba. Bez wątpienia poza wzmocnieniem mięśni naładujesz się pozytywną energią na cały dzień.

Jak uniknąć kontuzji podczas treningu? 

Pierwszym krokiem jest zadbanie o wygodne buty przeznaczone do treningu. Kolejnym krokiem, powtarzanym po każdym treningu jest rozciąganie. Dzięki niemu zmniejszysz ryzyko kontuzji i bolesność mięśniową kolejnego dnia. Na siłowniach często prowadzone są treningi rozciągające - stretching i pilates. Stretching dodatkowo zwiększa elastyczność i gibkość, a pilates, czyli połączenie baletu, jogi i ćwiczeń siłowych, pomoże ci uzyskać wewnętrzną równowagę.

(?.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA