Zamknij
REKLAMA

Pracowity sportowy sezon zimowy w PZPOW

12:00, 10.01.2020 | D.D.
REKLAMA
Skomentuj

Zima dla Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo–Wychowawczych w Wejherowie to okres szkoleń, czas podsumowań i intensywnych organizacji międzyszkolnych zawodów sportowych.

Od trzech lat w drugiej połowie roku placówka organizuje szkolenia, nie tylko  dla instruktorów, ale dla wszystkich zainteresowanych nauczycieli oraz działaczy sportowych z terenu całego powiatu wejherowskiego. Dzięki spotkaniom udoskonala i wzbogaca się warsztat pracy nauczycieli oraz trenerów. W starym roku zorganizowano dwa szkolenia. Pierwsze z zakresu nauczania gry w tenisa stołowego, a drugie z piłki nożnej. Z tenisem stołowym spotkano się w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Redzie. Zajęcia poprowadził trener Tadeusz Gaweł wraz z zawodnikami I ligowej Akademii Tenisa Stołowego „Małe Trójmiasto”.

-Celem szkolenia była promocja tenisa stołowego w naszym powiecie oraz zapoznanie się z nowoczesnymi metodami nauczania techniki i taktyki  dzieci i młodzieży w procesie treningowym – wyjaśnia Bartłomiej Woźniak z PZPOW.

Trzy tygodnie później spotkano się w hali sportowej Powiatowego Zespołu Szkół nr 4 w Wejherowie na szkoleniu z piłki nożnej. Zajęcia prowadzili trenerzy reprezentacji powiatu z 2010 rocznika - Arkadiusz Janor i Dariusz German. Gościem specjalnym był Rafał Kaczmarczyk, były reprezentant Polski, zdobywca Pucharu Polski, zawodnik wielu klubów z polskiej ekstraklasy. Prowadzący przedstawili zarys programu Mobilnej Akademii Młodych Orłów.

Okres zimowy to także czas podsumowań. W auli Starostwa Powiatowego odbyło się wręczenie stypendiów starosty wejherowskiego oraz podsumowanie sportowej klasyfikacji szkół ponadpodstawowych, które poprowadził dyrektor placówki Andrzej Byczkowski. Trzy najlepsze szkoły w rywalizacji Powiatowej Licealiady otrzymały z rąk starosty Gabrieli Lisius nagrody pieniężne i pamiątkowe dyplomy.

Najlepszą szkołą okazał się Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Rumi, na drugim miejscu uplasował się Powiatowy Zespół Szkół nr 4 w Wejherowie, natomiast na trzecim podium znalazł się Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Wejherowie. Wyróżniono dwóch młodych sportowców, którzy osiągnęli rewelacyjne wyniki na arenie międzynarodowej. Był to Tytus Bytowski, zdobywca brązowego medalu w Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w Żeglarstwie w klasie Laser Radial oraz Kacper Konkol, zdobywca brązowego medalu na Mistrzostwach Świata Juniorów w Radiojachtingu.
Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo–Wychowawczych zorganizował w ramach rozgrywek Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Licealiady 70 imprez rangi powiatowej i wojewódzkiej.

-Gospodarzami największej liczby finałów wojewódzkich byliśmy w kategorii szkół średnich, czyli wojewódzkiej licealiady i dzięki gościnności „Samochodówki” oraz PZS nr 3 mogliśmy te imprezy gościć na terenie naszego powiatu – dodaje dyrektor Andrzej Byczkowski.

Największym sukcesem szkół średnich z powiatu wejherowskiego było Mistrzostwo Województwa Pomorskiego w sztafetowych biegach przełajowych, wywalczone przez dziewczęta z PZS nr 4 w Wejherowie oraz tytuł mistrzyń województwa w tenisie stołowym, zdobyty przez zawodniczki z PZS nr 3 w Wejherowie.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone