Zamknij
REKLAMA

Powiatowa licealiada lekkoatletyczna w Rumi

12:35, 07.02.2020 | D.D.
REKLAMA
Skomentuj

W hali widowiskowo-sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi odbyła się XVIII Powiatowa Licealiada w halowej lekkoatletyce.
W rywalizacji wzięło udział ponad 200 zawodników z całego powiatu wejherowskiego.

-Poziom sportowy zawodów był bardzo wysoki i wyrównany, a poszczególne konkurencje przysporzyły licznie zgromadzonym kibicom mnóstwo pozytywnych emocji oraz wrażeń – mówi dyrektor PZPOW Andrzej Byczkowski. - Ta dyscyplina sportowa jest punktowaną dyscypliną w sportowej klasyfikacji szkół powiatu wejherowskiego w ramach powiatowej licealiady.

W całej historii zawodów powiatowych startowało wielu medalistów mistrzostw Polski, Europy oraz Świata m.in. Marta Jeschke, która jest jedną z najlepszych polskich sprinterek czy Marcin Chabowski, który jest jednym z najlepszych biegaczy długodystansowych w Polsce. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi Jolanta Król oraz dyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo–Wychowawczych w Wejherowie Andrzej Byczkowski.

Zwycięzcami poszczególnych konkurencji zostali wśród dziewcząt, w biegu na 30 metrów Weronika Zmarzła z PZS nr 1 w Rumi z czasem 4,51 s, w skoku wzwyż Patrycja Gajewska z PZS nr 2 w Wejherowie z wynikiem 155 cm, w skoku w dal z miejsca Oliwia Bielska z PZS nr 1 w Wejherowie z wynikiem 249 cm, w pchnięciu kulą Julia Gehrmann z PZS nr 3 w Wejherowie z wynikiem 9,79 m i w biegu na 600 metrów Aleksandra Dominik z PZS nr 4 w Wejherowie z czasem 1,51,96 min.

Natomiast wśród chłopców, w biegu na 30 metrów zwyciężył Artur Ostrowski z PZS nr 1 w Rumi z czasem 4,05 s, w skoku wzwyż Norbert Czerwionka z PZS nr 3 wWejherowie z wynikiem 175 cm, w skoku w dal z miejsca Miron Pelcer z PZS nr 1 w Wejherowie z wynikiem 278 cm, w pchnięciu kulą Jakub Gruba z PZS nr 2 w Rumi z wynikiem 11,52 m i w biegu na 1000 metrów Jakub Godlewski z PZS nr 4 w Wejherowie z czasem 2:50,51 min.

Na zakończenie zawodów najlepsi zawodnicy zostali nagrodzeni dyplomami, medalami oraz drobnymi upominkami, ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe w Wejherowie. Organizatorami zawodów byli Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Wejherowie oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rumi.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone