Zamknij
REKLAMA

Pobiegli, aby pomóc Mikołajowi

13:10, 10.02.2020 | N.S
REKLAMA
Skomentuj
Natalia Stenka

W Wejherowie odbył się kolejny festyn, na którym została przeprowadzona zbiórka pieniędzy dla potrzebującego. Zebrali ponad 26 tys!
 

Mikołaj Tabisz ma zaledwie 24 lata i jeszcze całe życie przed sobą. Jest biegaczem z Wejherowa, także sport nie jest mu obcy. Niestety, zachorował na złośliwy nowotwór mózgu – glejak IV stopnia. Jego przyjaciele postanowili zebrać siły i pomóc w walce z chorobą!

Grupa ,,Pomaganie jest TAKIE proste” zorganizowała bieg charytatywny, który odbył się w niedzielę 9 lutego w Parku Majkowskiego w Wejherowie. Trasa była podzielona na trzy części, dla najmłodszych (300m), dla dzieci starszych (1500m) i bieg główny dla dorosłych (od 1 do 5km).

Wszyscy uczestnicy posiadali jednakowy numer startowy, jakim była liczba 10, ponieważ jest to dzień urodzin Mikołaja. Dodatkowo zostały wdrożone piękne, zielone barwy, które są kolorem nadziei.

Na miejscu znajdowały się puszki, gdzie można było wesprzeć chorego. Nie mogło odbyć się bez licytacji, z której pieniądze zostały przeznaczone również na leczenie Mikołaja. Łącznie zebrano 26 659 tysięcy złotych.

Oprócz zbiórki pieniędzy, zostało przeprowadzonych wiele atrakcji. Na scenie zawitał Paweł Siewierski oraz Jan Elf Czerwiński, którzy umilali czas wszystkim zebranym. Dla dzieci czekały stoiska z malowaniem twarzy, możliwość zrobienia zdjęcia w wozie strażackim i przejazd na motocyklu.

Wszyscy zaśpiewali słynną piosenkę zespołu Ich Troje pt. ,,Powiedz”, która doprowadziła wiele ludzi jak i Mikołaja do łez i prawdziwego wzruszenia. Warto pomagać!

(N.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone