Zamknij
REKLAMA

Gala Sportu

23:22, 18.02.2020 | N.S
REKLAMA
Skomentuj
Natalia Stenka

18 lutego o godzinie 17:00 w Filharmonii Kaszubskiej odbyła się Gala Sportu, gdzie zostali nagrodzeni najbardziej uzdolnieni sportowcy.


Wyróżnione zostały takie kluby sportowe jak: Wejherowski Klub Sportowy "GRYF", Karate Klub Wejherowo, Wejherowska Akademia Piłki Nożnej "BŁĘKITNI" Wejherowo, UKS "BASKET Ósemka", Klub Sportowy "TYTANI" Wejherowo, Wejherowskie Stowarzyszenie Sportowe, Wejherowski Klub Kulturystyczny i Sportów Siłowych "APOLLO", Klub Sportowy "WEJHER", Wejherowski Klub Bokserski "GRYF" Wejherowo, Stowarzyszenie Sportów Walki i LA "SHOTOKAN", Wejherowskie Towarzystwo Tenisowe, Morskie Towarzystwo Tenisowe, UKS "ÓSEMKA", Team Dragon Wejherowo, Integracyjne Stowarzyszenie Sportowe "START" Wejherowo, Stowarzyszenie "Małe Trójmiasto Biega", Klub Sportowy "CHOPINA", Klub Sportowy "MAXIMUS", Uczniowski Klub Sportowy "SZÓSTKA", Uczniowski Klub Sportowy "JEDENASTKA", Wejherowskie Towarzystwo Cyklistów, Klub Karate i Sportów Walki "KYOKUSHIN, Uczniowski Klub Sportowy "Parkour Wejherowo", RJK PZPOW "Bliza Balex Metal", Fundacja Zdrowego Ciała "Factory MED".
Na gali wręczone zostały nagrody w różnych kategoriach tj. Najlepszy Sportowiec Roku, Najlepszy Trener Wejherowa, Drużyna 2019 roku, Wydarzenie Sportowe 2019 roku, Sportowa Nadzieja Wejherowa, Najlepszy Sportowiec Sportu Szkolnego, Lider Sportu Szkolnego.
Nagrodę główną w kategorii Najlepszy Trener Wejherowa 2019 wręczył Prezydent Krzysztof Hildebrandt, jednocześnie wypowiadając się na temat sportu w Wejherowie oraz idei Gali Sportu.

- Powiem szczerze, że trzy lata temu przyszedł do mnie Pan Rafał Szlas i powiedział, że w Wejherowie powinna odbyć się Gala Sportu. Zastanawiałem się, czy faktycznie jest taka potrzeba, a Pan Rafał szukał argumentu mówiąc, że oprócz tego, żeby podziękować, to warto sprawić, aby sportowcy mogli razem usiąść i razem posłuchać jakie mają osiągnięcia oraz poznali się wzajemnie. - mówi Prezydent Miasta Krzysztof Hildebrandt -  Gala daje możliwość poznania i integracji. Dzisiaj, po tych trzech latach uważam, że był to bardzo dobry pomysł. Gala Sportu daje możliwość zastanowienia się nad tym jak właściwie wygląda sport w Wejherowie. W Ratuszu słuchając o sporcie słyszymy, że nie ma boisk, hal sportowych, nie ma środków finansowych, a więc jak może być sport? Siadając tutaj, okazuje się, że są osiągnięcia. Jak popatrzymy na Wejherowo, można przyznać, że inwestycji w masę sportową, bo przecież dzięki niej można ćwiczyć i mieć osiągnięcia, jest coraz więcej. Powstają hale sportowe, powstają różne obiekty, które pozwalają wykonywać ćwiczenia. Niektóre zrealizowane zostały przez samorząd, a niektóre indywidualnie. W Budżecie obywatelskim aż dwadzieścia wniosków dotyczyło sportu, z tego czternaście było inwestycyjnych, sześć było nieinwestycyjnych, czyli różnego akcje i pomysły. Jak popatrzymy na sport, to można powiedzieć, że w Wejherowie bardzo się on rozwija. Miasto ma umowy na dofinansowanie z dwudziestoma pięcioma stowarzyszeniami. Dwadzieścia pięć różnych dyscyplin. Jest to rzecz niesamowita.

Podczas gali wprowadzone zostały przerwy na różnego rodzaju występy artystyczne. Na scenie odbył się pokaz przygotowany przez Karate Klub Wejherowo, występ taneczny Darii Rutkowskiej, występ wokalny, nawet najmłodsi przygotowali piękny występ baletowy. Na koniec wyróżnieni zostali również sponsorzy, którym osobiście podziękowano za wszelkiego rodzaju pomoc.

 

(N.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

FilipFilip

4 3

Ci sami co roku nagradzani. Śmiechu warte. 07:52, 19.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone