Zamknij
REKLAMA

Biegi dla prawdziwych twardzieli

15:54, 14.03.2020 | R.K
Skomentuj
REKLAMA

Festiwal Biegowy ULTRA WAY to kontynuacja ubiegłorocznych biegów w ramach „Piekła Północy”. Tegoroczna edycja, już pod nową nazwą, zaplanowana jest na koniec maja.

Festiwal Biegowy ULTRA WAY to biegi trailowe organizowane na terenie północnych Kaszub na dystansach: 10 km +, 22 km +, 50 km +, 100 km +,160 km + (najdłuższa trasa w organizowanych biegach ultra w północnej Polsce).

Trasy przebiegać będą poprzez piękne, naturalnie dziewicze tereny Północnych Kaszub. Na biegaczy czekają różnorodne formy rzeźby terenu.

- Już na początku mamy do czynienia z wzniesieniami morenowymi – wyjaśniają organizatorzy. - Tereny polodowcowe, bagniste i wyrzeźbione przez wijące się strumienie. Tych co zdecydują się na dłuższe trasy czeka jeszcze Puszcza Darżlubska z dzikimi, gęstymi lasami i mokradłami. Gęste, dzikie obfitujące w zwierzynę płową lasy, a właściwie i bory Wysoczyzny Żarnowieckiej. Dla wytrwałych przygotowaliśmy wschód słońca nad morzem. Troszkę plaży oraz klify nadmorskie z małym morzem Kaszubskim, czyli Zatoką Pucką.

Bazą imprezy będzie miasto Rumia – start/meta zorganizowany zostanie na terenie Szkoły Podstawowej nr 7. Organizatorzy spodziewają się nawet tysiąca biegaczy z całej Polski, w tym zawodników z czołówki biegów ultra. W miasteczku biegowym zaplanowanych jest wiele atrakcji z okazji Dnia Dziecka.

Bieg ma również cel charytatywny - część funduszy uzyskanych z zakupu pakietów startowych zostanie przekazana na rzecz Fundacji Hospicyjnej ks.E. Dutkiewicza z Gdańska. Więcej informacji na stronie: ultra-way.pl.

 

(R.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA