Najlepsi dopłynęli po medal i puchar

18:52, 19.03.2020 D.D. Aktualizacja: 18:58, 19.03.2020

Na basenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci oraz Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w pływaniu drużynowym dziewcząt i chłopców.

Zawody były eliminacją do finałów wojewódzkich, które odbędą się w późniejszym terminie w Tczewie i Kościerzynie. Do łącznego wyniku drużyny zalicza się start sztafety oraz wyścigi indywidualne. W rywalizacji wzięło udział ponad 100 zawodników z całego powiatu wejherowskiego. Poziom sportowy zawodów był bardzo wysoki i pozwala mieć nadzieję na uzyskanie dobrych wyników ekip w finałach.

Uroczystego otwarcia imprezy dokonał dyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo– Wychowawczych w Wejherowie Andrzej Byczkowski oraz organizator zawodów Jarosław Mamrot. W kategorii dziewcząt zwyciężyła ekipa Szkoły Podstawowej nr 8 w Rumi w składzie Zuzanna Budzyńska, Oliwia Czarnecka, Alicja Fitek, Oliwia Gołębiewska, Weronika Górska, Barbara Kazimierska, Julia Rychert i Anna Zaskowska, która zdobyła 84 pkt.

Wśród chłopców liderami okazali się zawodnicy Szkoły Podstawowej nr 1 w Rumi w składzie Tomasz Dorosz, Kasjan Fisielski, Bruno Kryś, Szymon Niemczyk, Jakub Piotrowski, Radosław Kryś, Mateusz Włas, Cezary Kulling, Wojciech Osiowy i Danylo Tymoschuk, którzy zdobyli 88 pkt. Natomiast w kategorii młodzieżowej zwyciężyła Salezjańska Szkoła Podstawowa w Rumi w osobach Ewa Adrych, Agata Aleksiejew, Agnieszka Aleksiejew, Karolina Jagiełka, Karolina Szalast, Natalia Szwagrowska i Sonia Świątek, uzyskując 78 pkt.

Najlepsi chłopcy w kategorii młodzieżowej pochodzą z Szkoły Podstawowej w Kostkowie i są to Szymon Hebel, Piotr Maszota, Oskar Matlewski, Oliwier Szur, Oliwier Wasilewski i Bartosz Wieczorek, zdobywając 81 pkt. Na zakończenie zawodów zespoły zostały nagrodzone medalami, statuetkami oraz dyplomami, które wręczał Bartłomiej Woźniak. Sędzia głównym zawodów był Maciej Jaworski.

Organizatorami zawodów byli Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Wejherowie oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rumi.