Zamknij

Olimpia Elbląg - Gryf Wejherowo 3:1

17:56, 17.06.2020 M.M Aktualizacja: 17:59, 17.06.2020
Skomentuj

Gryf Wejherowo przegrywa w wyjazdowym spotkaniu z Olimpią Elbląg 1:3. Honorową bramkę dla Żółto-Czarnych zdobył 22-letni napastnik – Kewin Przygoda. Dla podopiecznych Łukasza Kowalskiego jest to 18 porażka w sezonie 2019/20.

W początkowych minutach spotkania pomimo przewagi gospodarzy w posiadaniu piłki, to goście z Wejherowa mieli dobrą okazję do zdobycia bramki. Niestety – strzał z 6. minuty kończący koronkową akcję Żółto-Czarnych okazał się niecelny. Na odpowiedź Olimpii Elbląg trzeba było poczekać do 25. minuty meczu. Wówczas w polu karnym gości w sposób nieprzepisowy powstrzymany został Eryk Filipczyk. Rzut karny wykorzystał 28-letni obrońca Olimpii – Kamil Wenger. O ogromnej ochocie na zdobywanie goli przez defensorów z Elbląga świadczy sytuacja do której doszło kilka minut później. Znakomitą okazję do strzelenia bramki zmarnował wówczas Sedlewski. Jeszcze w 45. minucie bliski podwyższenia rezultatu był Tomasz Lewandowski, ale po jego strzale piłka obiła słupek bramki strzeżonej przez Wiesława Ferrę.

W drugiej części spotkania piłkarze z Elbląga popełnili kilka błędów. Niedokładne zagrania sprawiły, że podopieczni Łukasza Kowalskiego poczuli się pewniej. Nieco bardziej odważna strategia gry przyniosła oczekiwane efekty. W 73. minucie wyrównującą bramkę zdobył Kewin Przygoda. Radość przyjezdnych nie trwała zbyt długo. Kilka minut po golu wyrównującym drogę do bramki gości znalazł Cezary Demianiuk. Od tego momentu gra stała się bardziej otwarta o czym świadczy duża liczba fauli popełnianych przez zawodników obu ekip. W 85. minucie pojedynku znakomitym dograniem z rzutu rożnego popisał się Jabłoński. W polu karnym wejherowian świetnie odnalazł się Michał Kuczałek, który głową skierował piłkę do bramki i tym samym podwyższył prowadzenie Olimpii. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Olimpia Elbląg wygrywa na własnym stadionie z Gryfem Wejherowo 3:1.

Olimpia Elbląg : Rutkowski – Kiełtyka, Lewandowski, Wenger, Sedlewski, Morys, Kuczałek, Krasa, Filipczyk, Ryk, Demianiuk

Gryf Wejherowo : Ferra – Burkhardt, Lisiecki, Kankowski, Sikorski, Gabor, Baranowski, Przygoda, Kolus, Pek, Nowicki