Zamknij

Gryf Wejherowo przegrywa z Nielbą Wągrowiec 0-2

13:46, 25.04.2021 K.C Aktualizacja: 13:51, 25.04.2021
Skomentuj

W minioną sobotę żółto-czarni udali się do Wągrowca na mecz z tamtejszą Nielbą. Niestety podopieczni trenera Nicińskiego przegrali to spotkanie 0-2.

Nielba dosyć szybko zaczęła strzelanie, bowiem już w 11 minucie było 1-0 dla gospodarzy, do siatki trafił Tomasz Bzdęga. W 39 minucie na 2-0 podwyższył Marcin Trojanowski, Gryf niestety nie odpowiedział żadnym trafieniem i do końca spotkania wynik nie uległ już zmianom.

Choć sobotnia przegrana trochę skomplikowała sytuację Gryfa, to jeszcze nie wszystko stracone w kontekście utrzymania w III lidze. Przed piłkarzami jeszcze wiele spotkań do zakończenia sezonu i na pewno wiele szans by wygrywać. Oczywiście szkoda wczorajszej porażki, gdyż w przypadku zwycięstwa Gryf zbliżyłby się do bezpiecznego 15 miejsca już tylko na dwa punkty, a tak traci 5 oczek. Na szczęście bezpośredni rywale żółto-czarnych o utrzymanie także pogubili w ostatniej kolejce punkty i nie "odjechali" w tabeli.

Gryf w dalszym ciągu zajmuje 19 miejsce w zestawieniu z 25 punktami. Najbliższe spotkanie WKS rozegra 1 maja na wyjeździe z 16 w tabeli drużyną Pomorzanina Toruń. Zapowiada się więc bardzo ważny pojedynek. Miejmy nadzieję, iż 3 punkty przyjadą do Wejherowa.