Gryf Wejherowo nie punktuje, gra się nie układa, a drużyna przegrała cztery ostatnie spotkania. W sobotniej 28. kolejce nie pomógł nawet powrót kibiców na trybuny i Gryf przegrał z Flotą Świnoujście 1-3. Spadek z III ligi niestety na ten moment wydaje się nieunikniony.
WKS Gryf Wejherowo w minioną sobotę w ramach 28. kolejki podejmował na własnym boisku Flotę Świnoujście. Kibice mocno oczekiwali na to spotkanie, gdyż mogli wreszcie wrócić na trybuny, by na żywo dopingować swoich ulubieńców. Gryf jednak zawiódł, piłkarze nie zagrali dobrego spotkania i przegrali 4 mecz z rzędu. Szanse na utrzymanie w III lidze są już tylko matematyczne.
Sobotnie spotkanie świetnie rozpoczęło się dla przyjezdnych. Po wyrzucie z autu w polu karnym Gryfa zrobił się mały kocioł. Zawodnicy Floty próbowali wbić piłkę do bramki, ale kapitalnie dwa razy bronił Robert Wika, jednak gdy piłka trafiła pod nogi Łukasza Kopcia, ten znalazł lukę i ładnie przymierzył z okolic pola karnego. Gryf już w 3 minucie przegrywał 0-1. Następne minuty to kolejne okazje Floty, Gryfici jednak skutecznie się bronili. W 15 minucie świetną okazję do wyrównania miał Tomasz Panek, który w dogodnej sytuacji uderzał głową wysoko nad bramkę Floty. Panek wyraźnie nie miał szczęścia tamtego dnia, gdyż w 21 minucie po jego błędzie piłkę na prawej stronie przejęli goście, Kopeć zagrał w pole karne do Tarasiewicza i ten w łatwej sytuacji podwyższył prowadzenie swojej drużyny. Po tej akcji na boisku Panka zastąpił Kamil Talaśka, być może przydarzyła się kontuzja.
W drugiej połowie meczu częściej przy piłce był Gryf, jednak poza dwoma strzałami Przemysława Trytko, nie zagrażali bramce przyjezdnych. To udało się dopiero w 85 minucie, gdy właśnie Trytko wykorzystał niefrasobliwość obrońców Floty i trafił dla żółto-czarnych. Zaczęła się nerwówka i gdy wydawało się, że Gryf ma szansę choć na remis w tym spotkaniu znowu do głosu doszli goście i w 90 minucie Damian Staniszewski ustalił wynik meczu na 3-1.
Dla Gryfa była to już 16 ligowa porażka w tym sezonie. Zespół trenera Nicińskiego cały czas zajmuje 19 miejsce w tabeli. Do bezpiecznej 15 lokaty Gryfici tracą 11 punktów, a do końca sezonu pozostało 7 kolejek. Biorąc pod uwagę stratę punktową o utrzymanie żółto-czarnym będzie bardzo trudno.
Fot. 90minut.pl
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz