Zamknij
REKLAMA

TriCity Trial powrócił po rocznej przerwie

09.01, 14.07.2021 G.A
Archiwum organizatora
REKLAMA

Ponad 700 zawodników zmierzyło się z trasami podczas biegowych zawodów TriCity Trail na Trasach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

 

Najliczniejszym dystansem sobotnich zmagań (10 lipca) był półmaraton rozgrywany na ścieżkach w okolicy Wejherowa, ze startem i metą w wejherowskim Parku Miejskim, w którym wzięło 349 uczestników.

- Po wielu miesiącach przerwy spowodowanej pandemią, powrót do pracy na pełnych obrotach daje nam mnóstwo frajdy i satysfakcji. Już poprzednie edycje pokazały, że w naszej trójmiejskiej imprezie jest potencjał – podkreślał przed zawodami Piotr Książkiewicz, organizator zawodów.

Zawody organizowane były w 3 kategoriach dla dorosłych: 80+, Maraton+ i Półmaraton. Odbyły się też biegi dla dzieci i młodzieży TriCity Trail Junior na dystansach od 300m do 2 000 m na ścieżkach Parku Miejskiego w Wejherowie.

Łącznie w zawodach wzięło udział blisko 700 uczestników. Najliczniejszym dystansem był półmaraton rozgrywany na ścieżkach w okolicy Wejherowa, ze startem i metą w wejherowskim Parku Miejskim, w którym wzięło 349 uczestników.

21-kilometrowa pętla rozpoczyna się i kończyła w Wejherowie, a przewyższenia to +400/-400 m. Zawodnicy biorący udział w zawodach musieli zmieścić się w limicie, który wynosił 4 godziny. Jako pierwszy na mecie pojawił się Maciej Kwarta z Warszawy (czas 1 godzina 23 minuty 46 sekund). Wśród kobiet zwyciężyła Karolina Obstój z Kiełczowa (woj. dolnośląskie). Wynik Karoliny to 1 godzina 41 minut i 24 sekundy.

- To mój trzeci start w TriCity Trail Półmaraton i trzecie zwycięstwo. Cieszę się, że tak się poukładało, szczególnie, że ostateczną decyzję o starcie podjęłam dopiero kilka dni przed zawodami. W porównaniu z poprzednimi edycjami, tym razem było zdecydowanie najbardziej błotniście, bo w nocy przed startem padał deszcz, ale nie narzekam, bo nie przeszkadzało mi to – zaznaczyła po zawodach Karolina Obstój.

Dodajmy, że w maratonie wygrali Michał Orzeł z Warszawy, z czasem 4 godziny 1 minuta i 31 sekund i Katarzyna Winiarska z Przemyśla (woj. podkarpackie). Jej wynik to 4 godziny 35 minut i 35 sekund.

W TriCity Trail 80+ najszybszy był Artur Jendrych. Potrzebował na ukończenie biegu 7 godzin 4 minut i 17 sekund. Z kolei najlepsza z kobiet – Małgorzata Moczulska (Żarów, woj. dolnośląskie) – 8 godzin 40 minut i 42 sekund.

 

Pełne wyniki – tutaj (https://zapisy.inessport.pl/index.php?idm=15)

 

 

 

(G.A)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%