Zamknij
REKLAMA

Zwycięzcy w sztafecie i Mityng Gwiazd

08:30, 14.09.2021 | M.F
Skomentuj fot.miasto.reda.pl
REKLAMA

Na stadion Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi przybyli sportowcy z Tokio by rywalizować ze sobą na oczach publiczności.

Zdobyli oni najwyższe laury, reprezentując Polskę na Letnich Igrzyskach Olimpijskich, a byli to: Patryka Dobka (brązowy medal w biegu na 800 m), Małgorzatę Hołub-Kowalik (złota i srebrna medalistka w sztafecie 4 x 400 m), Kornelię Lesiewicz (olimpijka specjalizująca się w biegu na 400 m), Marcina Krukowskiego (olimpijczyk specjalizujący się w rzucie oszczepem) i Cypriana Mrzygłóda (olimpijczyk specjalizujący się w rzucie oszczepem). Na trybunach znalazły się również Gwiazdy Lekkiej Atletyki w osobach Igi Baumgart-Witan, (złota i srebrna medalistka w sztafecie 4 x 400 m) oraz Mateusza Borkowskiego,  (olimpijczyk specjalizujący się w biegach średnich).

Zanim na dobre rozpoczęły się sportowe zmagania, na stadionie wybrzmiał hymn państwowy oraz  symbolicznie zapalono olimpijski znicz. Natomiast głos zabrali organizatorzy mityngu: burmistrz Rumi Michał Pasieczny oraz prezes PZLA Henryk Olszewski.

Dla nas to wielkie wydarzenie, święto i zaszczyt, że możemy gościć naszych olimpijczyków, zasłużonych zawodników oraz przedstawicieli Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Bardzo serdecznie chciałbym za to podziękować, wielkie ukłony dla trenera Zbigniewa Rolbieckiego, naszych działaczy oraz sponsorów, którzy tak naprawdę w dwie godziny zadeklarowali nam budżetowanie tego mityngu. To są firmy, które wspierają naszych sportowców, seniorów i akcje wolontariackie. Są to ludzie o wielkich sercach, za co bardzo serdecznie dziękujemy – powiedział Michał Pasieczny, burmistrz Rumi.

W ramach rozgrzewki odbył się pokaz w wykonaniu młodych zawodników Rugby Club Arka Rumia. Następnie bieżnię przejęli niepełnosprawni sportowcy, którzy ścigali się na wózkach, oraz dzieci i młodzież rywalizujące w sztafecie. Gwoździem programu były biegi indywidualne kobiet i mężczyzn oraz rzuty oszczepem w gwiazdorskiej obsadzie.

Redzcy zawodnicy pod kierunkiem trenerów Ilony Myszk, Tomasza Formeli i Anny Bałdyga wywalczyli 1 miejsce w sztafecie 4x100m U12 Mix (Lena Herbasz, Olaf Mej, Lea Kolasa, Adam Dylak) oraz 2 miejsce w sztafecie 4x100m U14 Mix (Emilia Grychta, Fabian Robaszkiewicz, Julia Żylla, Szymon Zbróg).

W biegach na 300 metrów kobiet i 800 metrów mężczyzn zobaczyliśmy m.in. złotą i srebrną medalistkę w sztafecie tegorocznych igrzysk olimpijskich Małgorzatę Hołub-Kowalik oraz Patryka Dobka, który wywalczył w Tokio brąz. Zasłużona sprinterka również w Rumi okazała się liderką, uzyskując najlepszy czas w sezonie (37.78) i wyprzedzając o 21 setnych sekundy Kornelię Lesiewicz, swoją koleżankę z reprezentacji. Jako trzecia linię mety przekroczyła Olga Pietrzak (39.55). W rywalizacji mężczyzn Patryk Dobek (1:51.15) musiał uznać wyższość 18-letniego Kacpra Lewalskiego (1:49.51). Ostatnią lokatę na podium zajął Filip Ostrowski (1:51.65). Z kolei w rzucie oszczepem zwyciężył olimpijczyk Cyprian Mrzygłód (71.13). Sportowe zmagania komentował Sebastian Chmara – dawny mistrz świata w siedmioboju, a także trener i działacz sportowy.

Sportowe zmagania komentował Sebastian Chmara – dawny mistrz świata w siedmioboju, a także trener i działacz sportowy. Obecny był również Tomasz Majewski – wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, kulomiot, olimpijczyk i wielokrotny medalista największych imprez lekkoatletycznych.

źródło: miasto.reda.pl, rumia.eu

fot. Michał Kaczmarek

(M.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%