Zamknij
REKLAMA

Mamy medal w Pucharze Świata

15:49, 22.09.2021 | M.F
Skomentuj fot. Zuzia Kalbarczyk FB
REKLAMA

W rozegranym w Budapeszcie Pucharze Świata w kickboxingu zwyciężyła wychowanka z Luzina.

Zdobyła srebrny medal seniorek w formule full contact do 60 kg, trenowała pod opieką wejherowianina Rafała Karcza i wygrała walkę półfinałową z Norweżką. Mowa tu oczywiście o Zuzannie Kalbarczyk.

W finale niestety przegrała z inną Norweżką, a w całych zawodach uczestniczyło aż 3000 osób.

W tym samym czasie, w Kartuzach odbyły się Mistrzostwa Polski w kickboxingu formuły kick-light juniorów i seniorów. Na mistrzostwach tytuł obroniła po raz drugi i Mistrzynią Polski seniorek po raz trzeci z rzędu została Paulina Stenka z GOSRiT Luzino w wadze do 70 kg.

Dzięki zwycięstwom w Polsce oraz za granicą dziewczyny zapewniły sobie miejsce w seniorskiej Reprezentacji Kraju na zbliżające się w październiku Mistrzostwa Świata w Lido di Jesolo we Włoszech. Paulina będzie reprezentować Polskę na macie (kick-light), zaś Zuzia w ringu (full contact).

Szkoła kickboxingu z Wejherowa i Luzina wciąż prowadzi nabór na treningi dzieci już od lat 4. Więcej informacji: www.sportwejherowo.pl Kickboxing jest dyscypliną olimpijską (uznaną przez MKOL). Zadebiutuje podczas Europejskich Igrzysk, które odbędą się w Polsce, zaś czekamy na debiut tej dyscypliny w Igrzyskach Olimpijskich.

źródło: wejherowo.pl

(M.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Rafał KarczRafał Karcz

2 0

Redakcjo, w artykule jest istotny błąd. Zawodniczka zdobyła srebrny medal Pucharu Świata. Mistrzostwa Świata odbędą się w październiku. Puchar Świata odbywa się co roku (nie licząc 2 lat przerwy, spowodowana pandemią), Mistrzostwa Świata odbywają się na przemiennie z ME co dwa lata. Bardzo proszę o poprawkę artykułu. Puchar Świata nie jest równy Mistrzostwom Świata. W przesłanych materiałach zapewne była informacja o Pucharze, nie o MŚ. Z góry dziękuję 19:13, 22.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%