Zamknij

Mieszkaniec Rumi najszybszy na 43 km w Pomerania Trail!

12:55, 11.10.2021 M.F Aktualizacja: 13:02, 11.10.2021
Skomentuj fot. FB Pomerania Trail - Biegi Górskie na Pomorzu fot. FB Pomerania Trail - Biegi Górskie na Pomorzu
reo

Za nami trzecia edycja biegów Pomerania Trail, które organizowane są w Barłominie w miejscowym konnym klubie jeździeckim. W tym roku organizatorzy dla amatorów, jak i zawodowych biegaczy przygotowali cztery trasy o różnym stopniu trudności. Począwszy od 12 km przez 25 km, 43 km, aż po koronny najciekawszy dystans 63 km.

We wszystkich dystansach wystartowało łącznie ponad 700 biegaczy! Dodajmy, ze trzy najdłuższe dystanse są punktowane do – Ultra Trail du Mont Blanc.

Czyli największej górskiej biegowej imprezy na świecie. Uczestnicy w tych zawodach prawie 70 tys. osób. Żeby tam się dostać trzeba uzbierać odpowiednią ilość punktów. Okazją do tego są m.in. zawody w Barłominie – wyjaśnia Marek Wróbel, organizator Pomerania Trail, który zauważa, że zawody w gminie Luzino z roku na rok cieszą się coraz większą frekwencją. - W tym roku mieliśmy ponad 700 biegaczy z całego kraju.

Jednym ze szczęśliwców był Paweł Tomeczkowski z klubu AD Team. Rumianin wygrał na dystansie 43 km (03:22:39). Drugi był Piotr Rolbiecki z Gdańska (03:24:44), a trzeci Adam Baranowski z Gdańska (03:32:07). Wśród pań zwyciężyła gdańszczanka Agnieszka Baranowska (04:13:06 ). Pozostałe miejsca na podium zajęły – Weronika Spolska ze Świeszyna (04:37:44) i Dagmara Krefta (04:41:08).

Na koronnym dystansie triumfował Dariusz Rudnicki z Pogórza (05:23:46) przed Marcinem Stańczakiem z Grabiny (05:39:45) i Pawłem Walczakiem ze Słupska (05:52:40). Z kolei Małgorzata Pazda Pozorska była najszybszą kobietą na dystansie 63 km (05:54:29). Druga była Anna Karolak ze Słupska (05:56:03), a trzecia gdynianka Aleksandra Jakubiec (06:07:22).

Na 25 km wygrali Przemysław Giżyński z Płocka (01:44:57) i Karola Pawełczak z z Gdynia (02:12:36). Na dystansie 12 km zwyciężyli mieszkaniec Lęborka Cezary Wronka (00:47:39), a wśród kobiet Zuzanna Latańska (00:54:55).

Pełne tabele wyników są dostępne na stronie: pomeraniatrail.pl

Zwycięzcy najdłuższych dystansów Pomerania Trail 2021 PT63 - Dariusz Rudnicki 5:23:46 z numerem 113, PT43 - Paweł Tomeczkowski 3:22:39 z numerem 350.