Zamknij
REKLAMA

Około 300 osób wystartowało w XXXVI Biegu Pokoju w Rumi

16:00, 18.10.2021 | M.F
Skomentuj fot. MOKSiR Rumia
REKLAMA

Za nami trzydziesta szósta edycja najstarszej imprezy biegowej w Rumi, czyli Bieg Pokoju. Zmienna pogoda w minioną sobotę, 16 października, nie odstraszyła amatorów biegania, którzy tłumnie stawili się na starcie.

Tym razem już po raz trzeci Bieg Pokoju wszedł w skład Kaszubskiego Grand Prix Małego Trójmiasta.

Bardzo się cieszę, że jesteśmy organizatorem imprezy sportowej o tak bogatej, długoletniej tradycji – mówi Jolanta Król, dyrektor MOSiR Rumia. – Bieg Pokoju odbywał się u nas nieprzerwanie przez 35 lat aż do 2019 r. Potem nastąpiła roczna przerwa spowodowana pandemią, a teraz powróciliśmy do jego organizowania.

Zawodnicy wystartowali o godz. 9. Oprócz biegu mężczyzn oraz kobiet przewidziano także Marsz Pokoju, czyli konkurencję nordic walking.

Potem rozpoczęły się biegi dzieci i młodzieży. Najpierw, po raz pierwszy w ramach Biegu Pokoju, wystartowali najmłodsi – maluchy z rodzicami. Podobny start odbywał się już na rumskim stadionie podczas Biegu Letniego. Organizatorzy sięgnęli po pomysł, który sprawdził się wcześniej wśród miłośników biegania.

W biegu dorosłych wzięło udział 106 zawodników, w marszu nordic walking 44 osoby, a w biegach dziecięcych i młodzieżowych 148 osób. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali puchary, a wszyscy uczestnicy – okolicznościowe medale. Dla dzieci i młodzieży przewidziano słodkie upominki. Na zziębniętych czekała gorąca kawa i herbata.

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom za to, że byli z nami.  Zapraszamy na kolejną edycję Biegu Pokoju w przyszłym roku!– mówi Jolanta Król.

(M.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%