Gryf walczy o grupę mistrzowską

10:30, 24.03.2022 . Aktualizacja: 13:16, 24.03.2022
Skomentuj fot. GWE24 fot. GWE24

WKS Gryf Wejherowo jest jedną z pięciu drużyn w pomorskiej IV lidze, które w rundzie wiosennej zanotowały komplet zwycięstw. W tej grupie nie znajduje się Arka II Gdynia. Właśnie z tym zespołem w najbliższej 20. kolejce przyjdzie się zmierzyć piłkarzom trenera Grzegorza Lisewskiego.

Lechia II Gdańsk, Gedania Gdańsk, Grom Nowy Staw, WKS Gryf Wejherowo oraz Wikęd Luzino, to zespoły, które w pierwszych trzech kolejkach rundy wiosennej zanotowały same zwycięstwa. Gryfici w poprzedniej serii spotkań pokonali na Wzgórzu Wolności walczącą o utrzymanie Spartę Sycewice. Teraz czeka ich o wiele bardziej wymagający rywal. W sobotę w Gdyni żółto-czarni zmierzą się z Arką II Gdynia. Żółto-niebiescy to jeden z czołowych zespołów IV-ligowej tabeli, który jednak po przerwie zimowej póki co prezentuje formę w kratkę. Rezerwy Arki zremisowały z Aniołami Garczegorze (1:1), następnie rozgromiły MKS Władysławowo (6:1) i przegrały z liderem Gedanią Gdańsk (1:4).

Wprawdzie na boisku w Gdyni spotkają się zaprzyjaźnione drużyny, to na boisku zapewne do ostatnich minut będzie walka o korzystny wynik. Szczególnie na kolejne zwycięstwo liczą gracze wejherowskiego zespołu. Podopieczni trenera Grzegorza Lisewskiego zajmują obecnie 11. miejsce w tabeli. A przypomnijmy, że po 21. kolejce liga zostanie podzielona na dwie grupy A i B. W tej walczącej o mistrzostwo znajdą się kluby z miejsc od 1 do 10. Gryf aktualnie traci 2. punkty.

Takich zmartwień nie mają natomiast piłkarze Wikędu Luzino. Zawodnicy grający pod batutą trenera Macieja Plińskiego są trzecim zespołem w tabeli. W sobotę, 26 marca, o godz. 11, Wikęd podejmie MKS Władysławowo. MKS chociaż zanotował porażkę z gdyńskim zespołem, to w dwóch kolejnych meczach po zimowej przerwie pokonał Spartę Sycewice (3:2) oraz Wierzycę Pelplin (3:1).

O pierwsze punkty w 2022 roku postara się powalczyć Orkan Rumia. „Czerwona latarnia” tabeli w niedzielę, o godz. 12, podejmie Bytovię Bytów. Bytovii chociaż znajduje się w górnej połowie tabeli to nie może być jeszcze spokojna o występy w grupie A. Zespół z Bytowa jest na 9. miejscu w tabeli i ma 28. punktów na koncie, czyli o trzy więcej od Gryfa.