Zamknij

Cztery gole i zwycięstwo nad rezerwami Arki

10:25, 09.05.2022 . Aktualizacja: 14:44, 09.05.2022
Skomentuj fot. GWE24/archiwum fot. GWE24/archiwum

Maciej Leske, Mateusz Dampc oraz Mohamed Doumbouya zostali bohaterami WKS Gryfa Wejherowo w zwycięskim meczu z rezerwami Arki Gdynia. Gryfici przed własną publicznością pokonali drugi zespół Arki 3:1 w meczu 26. kolejki IV ligi.

Chociaż to końcowym gwizdku sędziego powody do radości mieli piłkarze z Wejherowa, to początek meczu na Wzgórzu Wolności lepiej rozpoczęli przyjezdni. Arka II Gdynia już po 180 sekundach wyszła na prowadzenie. Gościnny dla swoich rywali okazał się Damian Lisiecki, któremu to przypisano bramkę samobójczą. I takim wynikiem zakończyło się pierwsze 45. minut.

Stracony gol nie podłamał jednak skrzydeł wejherowianom i druga odsłona spotkania należała do zawodników trenera Grzegorza Lisewskiego. Najpierw w 52. min. do wyrównania doprowadził Maciej Leske, a w 70. min. na prowadzenie WKS wyprowadził Mateusz Dampc. Drużynę rezerw Arki w doliczonym czasie dobił defensywny pomocnik żółto-czarnych Mohamed Doumbouya, który ustalił rezultat spotkania.

Wejherowski zespół w grupie mistrzowskiej zajmuje 8. miejsce z dorobkiem 38. punktów. Natomiast z 4. pozycją pożegnał się Wikęd Luzino, który w minionej serii spotkań przegrał z liderem tabeli Gedanią Gdańsk 0:1.

Mecz przegrany i bez punktów, ale satysfakcję przynosi dobra gra naszego zespołu na tle lidera rozgrywek. Przede wszystkim w drugiej połowie, gdzie zaczęliśmy wyraźnie przeważać. Tworzyliśmy wiele składnych akcji na tle dobrze zorganizowanej obrony Gedanii. Ta z kolei odpowiadała niebezpiecznymi kontrami, po dwóch z nich bardzo dobrze interweniował Antoni Kichman – podsumował spotkanie w swoich mediach społecznościowych Wikęd Luzino.

Gryf Wejherowo – Arka II Gdynia 3:1 (0:1)

Bramki: Maciej Leske (52), Mateusz Dampc (70), Mohamed Doumbouya (90+3) – Damian Lisiecki (3 - samobój)

Gryf: Wika – Szymański, Kwidziński (85 Goyke), Poręba (46 Leske), Godlewski (67 Doumbouya), Baranowski (67 Wiśniewski), Matejek, Panek, Lisiecki, Jahn, Dampc (82 Czaja),

Arka II: Otchenashenko – Parulski, Szymański (60 Baranowski), Mirończuk, Skręta, Zamarripa (66 Romanik), Przyborowski, Rusnak, Capar (46 Pieńczykowski), Nawrocki (60 Abbott), Faltyński

Gedania Gdańsk – Wikęd Luzino 1:0 (1:0)

Bramka: Wojciech Zyska (16)

Wikęd: Kichman - Gawron, Kostuch, Maszota - Górniak (64. Wiczkowski), Regulski, Mienik (83. Hirsch), Skurat (46. Opłatkowski), Borski (77. Zaworski) - Siemaszko, Dąbrowski

W grupie spadkowej Orkan Rumia podzielił się punktami z GKS Kowale. Na boisku GKS padło aż osiem bramek. Rumianie wszystkie swoje gole zdobyli w pierwszej połowi. Na listę strzelców wpisali się Dawid Kowalski (16, 18 min.), Kacper Kiełb (40 min.) i Mikołaj Ciecierski (43 min.). I na przerwę Orkan schodził prowadząc 4:1. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 4:4. Rumiane zajmują przedostatnie miejsce w tabeli.