Zamknij

Rumianin chce przepłynąć Loch Ness

15:00, 10.05.2022 .
Skomentuj fot. Piotr Biankowski/fb fot. Piotr Biankowski/fb

Jako jedenasty Polak w historii przepłynął kanał La Manche. Przed sobą rumianin, pływak zimowy i sportowiec ekstremalny postawił kolejny cel. Piotr Biankowski zmierzy się z Loch Ness.

Słodkowodne jezioro położone w Szkocji o długości około 37 kilometrów. Loch Ness jest drugim co do wielkości szkockim jeziorem, ma powierzchnię 56,4 km kw, ale ma największą objętość dzięki swojej głębokości. W najgłębszym miejscu mierzy ono 226 metrów. Właśnie z tym akwenem zamierza zmierzyć się rumski sportowiec ekstremalny Piotr Biankowski.

Już w lipcu tego roku, jako pierwszy Polak w historii podejmę próbę przepłynięcia wpław jednego z 13 najstraszniejszych - według Marathon Swimming Hall of Fam oraz najbardziej „potwornych" jezior - Loch Ness, które zaraz po Loch Lomond jest największym oraz najgłębszym jeziorem Szkocji - w najgłębszym miejscu osiąga ponad 230m głębokości. Odległość do pokonania do ponad 37 km a temperatura wody oscylować będzie pomiędzy 15 a 17 stopniami Celsjusza – mówi Biankowski. - Drugą przeprawą będzie październikowy Maraton 20 mostów wokół wyspy Manhattan w Nowym Jorku. Maraton ten zaliczany jest do World's Top 100 Island Swims oraz wchodzi w skład potrójnej Korony Pływania, wraz z Kanałem La Manche oraz Kanałem Catalina – powiedział podczas spotkania w w Hotelu Kuracyjnym w Gdyni Orłowie pływak zimowy.

Długość maratonu, do którego przymierza się nasz pływak, to 49.5 km. Na trasie znajdują się trzy główne rzeki - East River z Mostem Brooklińskim w okolicy dzielnic Brooklyn i Queens, rzeka Harlem pomiędzy  Manhattanem a Bronxem oraz potężna rzeka Hudson, oddzielającą Manhattan od stanu New Jersey z widokiem na Washington Bridge.

Przypomnijmy, że w lipcu 2021 roku Biankowski przepłynął kanał La Manche. Dokonał tego jako jedenasty Polak w historii. Dodajmy, że jako pierwszy kanał La Manche przepłynął kapitan Mathew Webb w 1875 roku. Do tej pory tego wyczynu dokonało 1698 osób z całego świata. Przepłynięcie kanału to wciąż jedno z największych współczesnych wyzwań, nazywane jest „pływackim Everestem”.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%