Zamknij
REKLAMA

Rumski Kubica z dwoma złotymi medalami

13:10, 15.06.2022 | KL
Skomentuj Fot. rumia.eu
REKLAMA

Ziemowit Werra, 12-letni uczeń Szkoły Podstawowej numer 9 w Rumi, pojechał na Słowację, by 11 czerwca zmierzyć się z międzynarodową czołówką młodych kierowców. Zawody organizowane pod szyldem Sodi W Series (światowy ranking kierowców gokartów) odbywały się w Motokary Speed Kart i zakończyły się dla rumianina ogromnym sukcesem - zdobytymi dwoma złotymi medalami.

To kolejny sukces rumianina poza granicami kraju i zapewne nie ostatni. Za dwa tygodnie Ziemowit wraca na Słowację, by wspólnie z kolegami wystartować w 24-godzinnym wyścigu seniorskim. Będzie to jego debiut.

Aktualnie Ziemowit zajmuje 1. miejsce w kraju i 6. na świecie w swojej kategorii wiekowej.

Od początku jechało mi się bardzo dobrze. W piątek treningi, w sobotę podwójna runda. Kwalifikacje co prawda pojechałem średnio, natomiast i tak wystarczyło to do startu w pierwszym wyścigu z P1. W samym wyścigu udało się odjechać rywalom i bezpiecznie powiększając przewagę, dojechałem do mety jako pierwszy. Do drugiego wyścigu również przystąpiłem z P1, gdyż Best Lap Time (najlepszy czas okrążenia) z pierwszego wyścigu decydował o kolejności miejsc na starcie. Ten wyścig okazał się w sumie bardzo łatwy, gdyż będący za mną rywale, walczyli ze sobą, a ja, mając bardzo dobre tempo, mogłem spokojnie dojechać z dużą przewagą do mety – relacjonuje Ziemowit Werra. – Wielkie podziękowania należą się organizatorom za sprawne przeprowadzenie całych zawodów, a szczególnie za przygotowanie naprawdę równych wózków – podkreśla.
 

Źródło: rumia.eu

(KL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%