Zamknij
REKLAMA

Po raz setny biegali po parku

15.00, 12.09.2022 M. F.
Skomentuj fot. UM Wejherowo
REKLAMA

Parkrun to cotygodniowe spotkanie miłośników biegania w wejherowskim parku. By wziąć udział wystarczą dobre nastawienie i buty do biegania.

Biorąc udział w Parkrun nie trzeba wpłacać żadnej zaliczki, czy zdobywać miejsc w tabeli. Biegi, marsze i trucht prowadzone są bezpłatnie i łączą w sobie wszystkich chętnych biegaczy. Spotkania organizowane są co tydzień w każdą sobotę o godzinie 09:00. Dla uczestników przygotowana jest trasa licząca 5 km, którą zabezpieczają wolontariusze.

W setnej edycji tego sportowego wydarzenia udział wzięło kilkadziesiąt osób, a wraz z nimi Arkadiusz Kraszkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa, który składał biegaczom, koordynatorom i wolontariuszom podziękowania za udział oraz propagowanie zdrowego stylu życia.

Przypomnijmy, że w czerwcu 2019 roku w wejherowskim parku odbył się pierwszy tego typu bieg na świeżym powietrzu. Tym samym miasto Wejherowo dołączyło do grona ponad 1900. miejsc w 21. państwach.  

Wojciech Kuziel, jeden z pięciorga koordynatorów parkrun w Wejherowie przekonuje, że w biegu może wziąć udział każdy - całe rodziny, biegacze z wózkami oraz czworonożnymi przyjaciółmi.

fot. UM Wejherowo

(M. F.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%