Zamknij
REKLAMA

Odbył się II Zimowy Festiwal Biegowy Ultra Way

17.12, 16.01.2023 KL Aktualizacja: 17.37, 16.01.2023
Skomentuj Fot. Starostwo Powiatowe w Wejherowie
REKLAMA

W sobotę, 14 stycznia odbył się II Zimowy Festiwal Biegowy ULTRA - WAY. Zgromadził liczne grono miłośników biegów terenowych i aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Zawodnicy mieli do dyspozycji 4 dystanse.

Organizatorem wydarzenia, które odbyło się w minioną sobotę było Stowarzyszenie Ultra Way. Start i meta zostały usytuowane przy Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 w Wejherowie, a trasy przebiegały pięknymi kaszubskimi ścieżkami.

Zawodnicy, miłośnicy biegów terenowych i aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, mieli do wyboru cztery dystanse: Nocny Jeleń – 76,05 km, Tropem Rysia – 54,34 km, Pół Dzika – 27,29 km, Szybka Sarna – 10,38 km.

Najdłuższy dystans biegacze rozpoczęli już o godz. 3:00 w nocy, żeby go ukończyć do 16:00. Był wysiłek, rywalizacja i piękne widoki, jedynie brakowało śniegu, jak na zimę przystało.

Imprezę dofinansował Powiat Wejherowski.

Powiat Wejherowski od wielu lat bardzo aktywnie wspiera wszelkie działania na rzecz sportu, dofinansowuje kluby sportowe odnoszące sukcesy, nagradza wyróżniających się trenerów i zawodników oraz przeznacza znaczne środki na organizację imprez sportowych. Każdego roku dofinansowuje także wydarzenia cykliczne, w ramach Powiatowego Kalendarza Imprez – mówi Wicestarosta Jacek Thiel.

Warto dodać, że w Festiwalu Biegowym wzięła udział Maja Jaromińska-Lewińska – Sekretarz Powiatu, która pobiegła na dystansie 27,29 km i zajęła drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Kim są i co mówią o sobie ULTRA WAY TEAM?

ULTRA WAY TEAM to grupka znajomych, pasjonatów biegania i wszelkiego rodzaju aktywności. Znajdziesz tu biegaczy każdego gatunku: asfaltowych, terenowych, ultrasów, amatorów, biegaczy wyczynowych oraz miłośników triathlonu. Niektórzy z nas biegają odkąd nauczyli się chodzić, inni zaczęli później a jeszcze inni wczoraj. Łączy nas jedno – miłość do biegania i chęć zarażenia tą pasją jak największej liczby osób. Często bierzemy udział w zawodach na terenie całej Polski oraz za granicą i tam jesteśmy gośćmi. Kilka lat temu postanowiliśmy podzielić się z biegaczami całego kraju naszymi magicznymi miejscami, w których na co dzień trenujemy i które mamy okazję podziwiać. Tak właśnie narodził się Festiwal Biegowy ULTRA WAY.

Co robią?

Festiwal Biegowy ULTRA WAY to 2-dniowe wydarzenie łączące rywalizację, sport, przepiękne tereny, dobrą zabawę i pozytywną dawkę emocji. Pojezierze Kaszubskie to bezsprzecznie jeden z najciekawszych regionów Polski. Niech Was nie zwiedzie myśl, że jest tu płasko. Znajdziecie tu wszystko, co może dać człowiekowi natura w najprostszej i najpiękniejszej odsłonie: zatoka, wydmy, klify nadmorskie, plaża, górki, pomniki przyrody, miejsca męczeństwa ludności w czasie II wojny światowej, piękne, zapierające dech w piersiach panoramy. No i oczywiście najpiękniejsze wschody słońca. Kto przeżył tę przygodę raz, z całą pewnością wróci, a my z roku na rok dokładamy wszelkich starań, aby Wasze wrażenia były niezapomniane w myśl zasady, że biegacz dostaje od świata więcej.

Źródło: Powiat Wejherowski, Festiwal Biegowy ULTRA - WAY

(KL)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%