Zamknij
REKLAMA

Tanecznym krokiem po nagrodę

12:30, 05.06.2018 | D.D.
REKLAMA
Skomentuj

W hali widowiskowo-sportowej w Bolszewie odbył się XV Turniej Formacji Tanecznych. Do zawodów przystąpiło ponad 40 zespołów tanecznych z całego województwa pomorskiego.

Organizatorem imprezy był Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Wejherowie we współpracy ze Szkołą Podstawową w Bolszewie. Sponsorem nagród było Starostwo Powiatowe w Wejherowie i Urząd Gminy Wejherowo. Występy zespołów oceniało jury w składzie: zawodowy tancerz Sebastian Białobrzeski, tancerz i choreograf Adam Łukowski i pedagog taneczny Piotr Białobrzeski.

Do konkursu zgłosiły się 44 zespoły z Malborka, Lęborka, Gdańska, Gdyni, Nowego Dworu Wejherowskiego, Gościcina, Rumi i Wejherowa. Dzieci i młodzież zaprezentowały się w dwóch kategoriach tanecznych. I tak, w kategorii inscenizacji tanecznej wśród przedszkoli i klas zerowych zwyciężył zespół RÓŻYCZKI MINI z Dora Dance w Gościcinie, klas I-III zespół RÓŻYCZKI z Dora Dance w Gościcinie, klas IV-VI zespół ŚNIEŻKI z Milo Dance w Gdyni oraz wśród klas VII, gimnazjalnych i średnich zespół BACCARA JUNIOR z Wejherowskiego Centrum Kultury.

Natomiast w kategorii innych form tańca, wśród przedszkoli i klas zerowych wygrał zespół CHEERLEADERS GDYNIA JUNIOR z Cheerleaders Gdynia Junior, klas I-III zespół SPINKI 2 MOSiR RUMIA ze Stowarzyszenia Tańca Spin w Rumi, klas IV-VI zespół SPINKI 1 MOSiR RUMIA ze Stowarzyszenia Tańca Spin w Rumi oraz klas VII, gimnazjalnych i średnich zespół BURSZTYNKI z Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji. 

Łącznie rozdano 39 nagród. Miłym akcentem turnieju była wspólna zabawa z Joanną Kwiatkowską, która przygotowała dla uczestników układ aerobiku z elementami boksu i kickboxingu.
 

REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone