Zamknij
REKLAMA

Światłocienie Bronka, Tomka i Bartka w muzeum

12:30, 16.07.2018 | D.D.
REKLAMA
Skomentuj

W Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie odbył się wernisaż wystawy rysunków Bronisława Ehrlicha, Tomasza Meringa i Bartosza Reka, połączony z pięknym koncertem muzycznym.

Letnią ucztę muzyczno-plastyczną zorganizowała Fundacja Rozwoju Ziemi Kaszubskiej „DlaKaszub.org” we współpracy z Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej. Uroczystego otwarcia dokonali dyrektor placówki Tomasz Fopke oraz prezes fundacji Marcin Kamień.

Podczas spotkania o ładnie brzmiącym tytule „Światłocienie Bronka Ehrlicha”, goście wysłuchali projektu muzycznego w wykonaniu Bronisława Ehrlicha, Godry Jacka Pełki i Agaty Jasińskiej. Dopełnieniem spotkania był wernisaż wystawy rysunków wejherowskich artystów: Bartosza Reka, Bronisława Ehrlicha i Tomasza Meringa.

Ten ostatni (T. Mering) to znany twórca ilustracji, komiksów, animacji i projektant graficzny. Często porusza tematy historyczne, czerpie też inspiracje z literatury pięknej. Swoje prace prezentuje na wystawach w Polsce i zagranicą. Były one również publikowane w prasie i nagradzane na konkursach. W 2016 r. opublikował fabularyzowany komiks historyczny „Las Piaśnicki”. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków. Jest tez dwukrotnym stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone