Zamknij
REKLAMA

Najpiękniejsze wieńce dożynkowe

10:00, 28.08.2018 | D.D.
REKLAMA
Skomentuj
Daria Dunajska

Muzeum Ziemi Puckiej i Gmina Gniewino zorganizowały Dzień Chleba i Miodu w skansenie w Nadolu. Nagrodzono najpiękniejsze wieńce dożynkowe.

Podczas tegorocznego Dnia Chleba i Miodu, który odbył się w Skansenie Zagrody Gburskiej w Nadolu, uczestnicy mogli rozkoszować się aromatem świeżo upieczonego pieczywa z pieca chlebowego oraz różnego rodzaju miodów. Ale to nie jedyne wyroby, które było można zakupić podczas imprezy. Do swoich stoisk po tradycyjne wypieki kuchni regionalnej oraz swojski chleb ze smalcem i ogórkiem zapraszały panie z Koła Gospodyń Wiejskich. Nie zabrakło też niepowtarzalnych wyrobów rękodzielniczych.

Jednak centralny punkt w programie imprezy zajął konkurs wieńców dożynkowych, wykonanych przez mieszkańców gminy Gniewino oraz prezentacja dawnych sprzętów gospodarstwa domowego, służących do obróbki zboża. Jury, w skład którego wchodzili przedstawiciele poszczególnych sołectw oraz Józef Broda i Waldemar Szczypior, miało niełatwe zadanie dokonania oceny jedenastu wieńców.

-Wszystkie wieńce dożynkowe prezentowały się pięknie, zadziwiały pomysłowością i zasługiwały na nagrody. Ostatecznie jednak postanowiliśmy przyznać nagrody w dwóch kategoriach na wieńce konwencjonalne i niekonwencjonalne – mówi Waldemar Szczypior , dyrektor Centrum Kultury w Gniewinie.

W kategorii wieńców konwencjonalnych zwyciężyło sołectwo Gniewino. Drugie miejsce zajęło sołectwo Nadole a trzecie sołectwo Perlino. Wyróżnienie za udział otrzymało Rybno, Lisewo i Chynowie. Natomiast w kategorii wieńców niekonwencjonalnych wygrało sołectwo Kostkowo. Drugie miejsce zajęło sołectwo Mierzyno a trzecie sołectwo Mierzynko. Wyróżnienie za udział otrzymało Bychowo i Czymanowo. Zwycięzcy otrzymali nagrody pieniężne w wysokości: za I miejsce 700 zł, II miejsce 550 zł, III miejsce 400 zł i za wyróżnienie 300 zł  oraz dyplomy za udział w konkursie, które wręczył sołtysom wsi wójt Gminy Gniewino Zbigniew Walczak. 

Przez cały czas trwały koncerty w ramach projektu „Muzyka jest w nas” oraz występ gwiazdy wieczoru – aktorki z serialu „M jak Miłość” Igi Krefft.

REKLAMA

Komentarze (1)

DronDron

1 1

Wybory "wieńca dożynkowego" bez dożynek dla mieszkańców gminy . Wstęp na dalszą część "Świętowania " trzeba było opłacić wstęp 0d 6,00 zł .! Skandal 13:54, 28.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone