Zamknij
REKLAMA

Potop - czytanie książki Salci

07:00, 06.11.2018 | D.D.
REKLAMA
Skomentuj
Teatr Gdynia Główna

9 listopada o godzinie 17:00 podnoszą się wody wzbierają fale. Pani Halina Pigułowa, Ta Która Wie przepowiada potop. Zdarzenia obudzą Bestię, która wynidzie. Zanim to się stanie. Śniący muszą wyśnić swoje sny.

Zapraszamy do Teatru Gdynia Główna na pierwsze czytanie fragmentów nieopublikowanej jeszcze książki Salci Hałas pt. Potop. Tę babią piosenkę o końcu świata, zmianach klimatycznych i reprywatyzacji wyreżyseruje Ewa Ignaczak z pomocą aktorów TGG i mieszkańców gdyńskiego Pekinu. Zapraszamy do świata bolesnego realizmu, w niepowtarzalnym stylu laureatki Nagrody Literackiej Gdynia 2017.

Więcej o projekcie mówi Salcia Hałas: Dlaczego Pekin? Bo jestem z Grabówka. Bo lubiłam chodzić na spacery z psem uliczkami, przy których rosły małe domki wczepione w bok wzgórza. Bo któregoś dnia nadszedł kataklizm i małe domki zaczęły się rozpadać znikać. Zaczął się dziać koniec.
Mieszkanki Wzgórza Orlicz Dreszera zwanego Pekinem są żywą pamięcią miasta. Napisałam tę książkę, żeby te opowieści z kataklizmu, który się dzieje, ocalić.

Reżyseria: Ewa Ignaczak Tekst: Salcia Hałas. Obsada: Ida Bocian, Mirosława Lipert, Małgorzata Polakowska, Marek Jagła.

REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone