Zamknij
REKLAMA

Święto Trzech Króli w Gdyni

20:00, 05.01.2019 | D.D.
REKLAMA
Skomentuj
Dawid Linkowski

W Święto Trzech Króli odbędzie się przemarsz barwnego korowodu, który po raz siódmy przejdzie ulicami Gdyni 6 i stworzy widowisko misteryjne.

Obchody święta rozpoczną się 6 stycznia o godz. 11:00 mszą świętą w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul. Armii Krajowej. Barwny korowód ruszy spod kościoła ulicami Armii Krajowej, Świętojańską i Partyzantów w kierunku kościoła franciszkanów św. Antoniego przy ul. Ujejskiego.

Organizatorzy zachęcają do przyjścia w przebraniu anioła. Scenariusz przemarszu oparty jest na motywie wędrówki, której towarzyszy atmosfera tajemnicy oraz napięcie i zwroty akcji. Wieńczy ją szczęśliwy finał.

Przemarsz zainicjuje o godz. 12:00 modlitwa Anioł Pański pod hasłem „Odnowi oblicze ziemi”. O godz. 12:15 orszak podąży ul. Armii Krajowej. Po drodze przedstawiane będą scenki biblijne, grać będzie Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Władysławowa, a na koniec odbędą się jasełka i konkursy dla uczestników.

Tego dnia studenci urządzą dla publiczności przedstawienia zwane dialogami. O godz. 12:25 zebrani obejrzą scenę „U Heroda”, która odbędzie się u zbiegu ulic Armii Krajowej i Świętojańskiej. Stałym elementem jest stacja „Karczma” planowana na godz. 12:45 przy ul. Świętojańskiej 83.

Najwięcej emocji towarzyszy misterium „Walka dobra ze złem”. O godz. 12:55 u zbiegu ulicy Świętojańskiej i Al. Marsz. Piłsudskiego rozegra się decydujący moment, najbardziej dramatyczny.

Ostatnim elementem widowiska sięgającego tradycjami do średniowiecznego dramatu religijno-biblijnego jest planowana o godz. 13:30 scenka  „Pokłonu Trzech Króli”.

 

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone