Mistrzowie wiedzy komputerowej

09:00, 06.02.2019 D.D. Aktualizacja: 09:08, 06.02.2019
Skomentuj Daria Dunajska Daria Dunajska

W Szkole Podstawowej nr 6 w Wejherowie odbyły się XIV Mistrzostwa Wiedzy Komputerowej szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych. W rywalizacji wzięło udział 25 uczestników ze szkół miejskich Wejherowa.

Uczestnicy zmagali się w konkurencji testu wiedzy informatycznej, budowy komputera, elementów programowania, arkusza kalkulacyjnego, bazy danych, prezentacji multimedialnej i projektowania strony internetowej. Patronat honorowy objął prezydent miasta, a patronat naukowy sprawował Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Wejherowie.

-Rywalizacja o czołowe lokaty była bardzo zacięta, a poziom zawodów był wysoki jednak uczestnicy bardzo dobrze poradzili sobie z poszczególnymi konkurencjami zwłaszcza z tymi, które wymagały rozwiązań z zastosowaniem podejścia algorytmicznego – mówi dyrektor szkoły Piotr Litwin.

W kategorii drużynowej klas 4-6 zwyciężyła SP 6 Wejherowo. Drugie miejsce zajęła SP 8 Wejherowo a trzecie miejsce SP 5 Wejherowo. W kategorii indywidualnej klas 4-6 wygrał Jakub Zakroczymski z SP 8. Drugie miejsce zajęła Agata Sulborska z SP 5 a trzecie miejsce Dominika Gac z SP 6.

Natomiast wśród rywalizacji drużynowej klas 7-8 i oddziałów gimnazjalnych zwyciężyła SP 9 Wejherowo. Drugie miejsce zajęła SSP 1 Wejherowo a trzecie miejsce SP 6 Wejherowo.  W kategorii indywidualnej klas 7-8 i 3 klasy gimnazjalnej wygrał Wiktor Zantowicz z SP 9. Drugie miejsce zajął Dawid Roszman z SP 6 a trzecie miejsce Piotr Stanzecki z SSP 1.

Zwycięzcy otrzymali puchary, medale i dyplomy oraz nagrody rzeczowe, ufundowane przez sponsorów, a wręczane m.in. przez dyrektora szkoły Piotra Litwina, przewodniczący rady miejskiej Jacka Gafkę i wicedyrektor PZS nr 2 Alicję Felińską. Organizatorem zawodów była Szkoła Podstawowa nr 6.