Zamknij
REKLAMA

Kapitan Fizyka na pomoc ludzkiemu zdrowiu

12:00, 10.04.2019 | D.D.
REKLAMA
Skomentuj

Najważniejsze jest zdrowie – każdy wam to powie. Dzieci odwiedzające 13 kwietnia Port Rumia Centrum Handlowe Auchan odkryją wynalazki, które pomogły ludzkości w utrzymaniu dobrego zdrowia i obejrzą barwne eksperymenty.

Kolejne spotkanie w ramach „Akademii małych odkrywców” przedstawi działanie wynalazków, które są wykorzystywane w diagnostyce zdrowia i opisie stanu organizmu. Dzieci będą poznawać działanie urządzeń wykorzystujących prawa fizyki, a dzięki kreatywnym eksperymentom i pokazom zrozumieją ich mechanikę i przydatność w życiu codziennym.

Czy człowiek jest istotą stałocieplną? Uczestnicy zajęć spróbują znaleźć odpowiedź na to pytanie i sprawdzą w kamerze termowizyjnej temperaturę swojego ciała i skóry oraz temperaturę otoczenia. Prowadzący zajęcia wyjaśnią na ciekawych przykładach działanie ciśnieniomierza oraz ultradźwięków, które są wykorzystywane w badaniach. Najwięksi śmiałkowie sprawdzą, jak działa wariograf, czyli maszyna wykrywająca kłamstwo.

 Spotkanie z cyklu „Akademia małych odkrywców” odbędzie się 13 kwietnia w Porcie Rumia Centrum Handlowym Auchan przy ulicy Grunwaldzkiej 108 w Rumi. Zajęcia będą prowadzone od godziny 12:00 do 18:00. Wstęp bezpłatny.
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone