Zamknij
REKLAMA

Niezwykły spektakl przyciągnął prawdziwy tłum [ZDJECIA]

12:46, 19.04.2019 | A.W
REKLAMA
Skomentuj

Setki wiernych uczestniczyło w Misterium Męki Pańskiej, które w Wielki Piątek odegrane zostało na Kalwarii Wejherowskiej. Do Wejherowa przybyli wierni z całego Pomorza.

Wydarzenie to ma już kilkunastoletnią tradycję i co roku przyciąga do stolicy powiatu wejherowskiego tysiące osób, które chcą wspólnie wprowadzić się w klimat Wielkiej Nocy i uzmysłowić sobie jak wielkie było cierpienie oraz poświęcenie Jezusa, żeby zbawić ludzkość.

- Znoszenie wyzwisk i kpin, a zwłaszcza męki na krzyżu, dowodzi ogromnej miłości, jaką Jezus darzy każdego z nas – mówi ojciec Daniel Szustak, gwardian wejherowskiego klasztoru Franciszkanów. - Co ważne, to przesłanie jest dziś nadal aktualne. Za krzywdy, które wyrządzamy swoimi słabościami i grzechami, możemy zadośćuczynić jedynie miłością do bliźniego – dodaje.

 W inscenizację oprócz aktorów-amatorów ze Stowarzyszenia „Misternicy Kaszubscy” włączyły się różne środowiska, m.in. harcerze, strażacy i ratownicy PCK, którzy dbali o sprawny przebieg całego przedsięwzięcia. W ten sposób duchowo i fizycznie włączyli się w atmosferę Świąt Wielkiej Nocy.

(A.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (1)

Gdzie byles JezuGdzie byles Jezu

0 0

A moze tak pokazac zbrodnie kleru za czasow sw. INKWIZYCJI ! NIE ziemskie cierpienia podczas wymyslnych TORTUR kol specjalnie wymyslonych do lamania kosci ! Wylupywanie jednego oka potem wyrywanie jezyka wieszanie na haku rekoma do tylu ! Wyszarpywanie narzadow rozpalonymi obcegami wylupanie drugiego oka i posadzenie meczennika na metalowym fotelu z wystajacymi ostrymi szpikulcami a pod nim zbrodniarze rozpalali maly ogien by cialo wbijajace sie w metal i goraczka z ognia doprowadzaly do nie spotykanych meczarni. SWIETA KOSCIELNA INKWIZYCJO TRWAJACA WIEKI ! KOSCIOL TO SPECJA!ISCI MECZARNI LUDZKIEJ ! SA na Zachodzie muzea gdzie zachowaly sie narzedzia tej bestialskiej praktyk duchownych . 18:06, 24.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone