Zamknij
REKLAMA

Święto ulicy początkiem rewitalizacji

12:00, 13.05.2019 | D.D.
REKLAMA
Skomentuj
Daria Dunajska

Na ulicy Kopernika w rejonie Klubu Integracji Społecznej Śródmieście w Wejherowie, w ramach projektu dotyczącego rewitalizacji Śródmieścia odbyło się „Święto Ulicy”, połączone z Dniem Otwartym Funduszy Europejskich.

Ulica Kopernika to jedna z najstarszych ulic miasta. To także ważny obszar ze względów historycznych. Władze miasta podjęły więc decyzję o gruntownej modernizacji ulicy z uwagi na niepowtarzalny charakter starych kamienic i otoczenia. Remont ma być przeprowadzony w ramach projektu pt. „Rewitalizacja Śródmieścia Wejherowa”, na które miasto otrzymało dofinansowanie ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Ulicę czeka całkowita przebudowa wraz infrastrukturą podziemną, oświetleniem, nowym asfaltem, chodnikami i przydrożną architekturą z ogródkami. U zbiegu ulicy Kopernika i 10 lutego ma powstać parking a na ścianie mural.

Z tej okazji dla mieszkańców ulicy Kopernika przygotowano imprezę plenerową. Była potańcówka na podwórku, malowanie twarzy najmłodszym, warsztaty balonowe, konkurencje sportowe czy gra w tenisa. Nie zabrakło popcornu, waty cukrowej, pizzy i kuchni polowej, a także słodyczy i napoi.

Warto dodać, że na ulicy Kopernika w kamienicy pod nr 13 funkcjonowała siedziba NKWD, a pod nr 15 mieściła się siedziba Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego. Kiedy NKWD opuściło budynek, wprowadził się do niego Powiatowy Urząd Bezpieczeństwa Publicznego. W piwnicach mieścił się areszt, pod schodami karcer, na górze administracja i referat śledczy. W sumie zamordowano tam 7 osób.

Prace związane z modernizacją ulicy mają ruszyć w 2020 roku.
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone